Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen jellegű tornagyakorlato...

Milyen jellegű tornagyakorlatokat lehet végezni terhesség első harmadában?

Figyelt kérdés
Második gyermekünket várom, elég hízékony alkat vagyok. Az elsővel 20 kg-ot híztam, még így is van rajtam 9-10 kg. Most 7 hetes vagyok, lehet-e tornáznom, hogy megelőzzem a súlygyarapodást?Pl:Lábemelés, farizom gyakorlatok, felülés?
2007. dec. 13. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Első trimeszterben még bármi csinálhatsz, még konditerembe is elmehtesz.

PErsze érzéssel, nem megerőltetve magad.

Csak az ugrálást nem javasolják.

Aerobicozni is lehet, a nyugodtabb fajtából.

VEhetsz videón tornát, vagy járj el akárm ár most kismamatornára.

2007. dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugrálást, hirtelen mozgásformákat (pl. fallabda) és a hasizomgyakorlatokat, tehát felülés, nem ajálják. De úszhatsz, biciklizhetsz, jógázhatsz, futhatsz (persze nem sprint, csak kocogás) konditerembe is járhatsz illetve bizonyos aerobick órákra is eljárhatsz.
2007. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Ugrálni TILOS! Inkább az izomerősítést (alakformáló jellegű torna) javaslom max. 1 kg-val, de inkább csak az adott végtag súlyával.

Már most erősítsd meg jól a hátizomzatodat, így majd elkerülheted a derék- hátfájást, ha nő a pocid és húzza előre a gerincedet! Amúgy gyógytornász vagyok, úgyhogy értek hozzá!!!

2007. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most nem leszek népszerű, de én az első tromeszterben a sétán kívül egyetlen mozgásformát sem mertem erőltetni. Ha eltelik a 12 hét, a baba már szinte biztos, hogy a "helyén" marad, a terhestornát sem ajánlják az első trimeszterben, akkor gondolom az aerobikot még kevésbé.
2007. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!