Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbetegeknél a...

Terhességi cukorbetegeknél a diéta miatti súlyvesztés okozhat problémát?

Figyelt kérdés

A héten volt a cukorterheléses vizsgálatom, megkaptam az eredményeket e-mailben, szóval tudom, hogy nem lett jó, viszont az orvosomhoz jövő hétre van csak időpontom. Úgy voltam vele, hogy addig is akkor tartom a 150 grammos szénhidrátdiétát, aztán ha a doki szerint másra (is) szükség van, akkor azt majd megbeszéljük, ezen az egy héten nem múlik (most vagyok 27 hetes).

De most meg elkezdtem fogyni és súlyt veszteni, amitől kicsit megijedtem, ez okozhat gondot? Eleve nem voltam túlsúlyos, és a terhességem előtti súlyomhoz képest eddig is csak 2 kilót híztam, ami most meg két nap alatt visszaesett fél kilóval, ami ráadásul még csak nem is a "lassú fogyás" kategória. Nem éheztetem magam egyáltalán, csak jobban odafigyelek rá mikor mit engedek meg magamnak (eddig sem zabáltam, de azért nem mondtam nemet egy kis sütinek-csokinak vagy valaminek). Melyik a veszélyesebb, súlyt veszteni terhesség alatt, vagy "ész nélkül" (dietetikus oldalakról néztem le mindenféle mintaétrendeket meg azért a neten elég jól dokumentált a téma) diétázgatni, abban a hitben, hogy ezzel teszek jót a gyerekemnek?


2020. ápr. 25. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem gond


A baba elveszi, amit akar

2020. ápr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azon ne parázz, hogy két nap alatt mi történik. Ez biztosan nem igazi fogyás. Lecsökkentetted a szénhidrátbeviteled, ha jól értem, erre a szervezeted elkezdte felhasználni a szénhidráttartalékait. Ezek a tartalékok egy csomó vizet megkötnek, ami most távozott. Két napból ne extrapolálj hosszú távra. Ha nem vagy rosszul, nem szédülsz stb., folytasd nyugodtan, és majd a jövő héten beszélsz az orvossal.
2020. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, de egy ideálisan összeállított cukorbeteg étrend mellett normál súlyból nem lehet fogyni. Fél kiló súlyingadozást meg eleve nem lehet fogyásnak minősíteni.
2020. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden rendben lesz, tényleg szépen fog gyarapodni a baba.

Nekem is terhességi cukrom volt, diétáznom kellett és én sem voltam túlsúlyos. A terhességem végére volt, aki meg is jegyezte, hogy "ráaszódtam" a hasamra... kedves volt... De mindegy is, a kisfiam 3570-nel jött a világra 👍

2020. ápr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :)
2020. ápr. 25. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!