Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9-es kóddal táppénzen vagyok....

9-es kóddal táppénzen vagyok. Kórházba kerültem vészes hányás miatt. Ilyenkor be kell mutatnom a kórházi zárójelentést a munkáltatónak vagy simán megy tovább a tp ahogy eddig?

Figyelt kérdés
Táppénz,terhesség,kórház,zárójelentés,munkahely
2018. dec. 2. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A záróhoz semmi közük. Fogsz vagy kaptál egy igazolást a kórháztól, hogy hol és meddig feküdtél, simma fehér lap, nem rózsaszín. Ez 2 példányos (általában 1 lapon van a 2 pld) egy a háziorvosodnak kell egy pedig a munkáltatódnak. A kórházi tp 50%-os.
2018. dec. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem a sima tp is 50%. Szóval ugyanott vagyok
2018. dec. 2. 17:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Oké. Nem tudtam. A kórházi a 60%-osoknak is csak 50, ezért írtam.
2018. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi szépen az infókat :)
2018. dec. 2. 18:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mikor vittem a házi orvoshoz a záró jelentést, ő mondta hogy nem szakítja meg a táppénzt, így a kórházi igazolást ne adjam le a munkahelyen.
2018. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Tehát akkor minden ment ugyanúgy tovább. Ugye?
2018. dec. 3. 14:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem ilyenkor hogyan számol el az orvos az egészség biztosítóval.

Ugyanis a kórház jelenti a taj számodra, hogy ettől eddig itt és itt feküdtél, de ugyanerre az időszakra a házidokid szerint otthon voltál táppénzen, amit ő is jelent a szerv felé.

Persze ez már nem a mi gondunk csak fura. Én is kapok kórházi igazolást december 7-től sajnos. A házi doki december 6-ig ad ki nekem tp papírt, majd ráírja, hogy 7-től kórház, a következő rózsaszín kutyanyelvet pedig attól a naptól kapom amikor kijövök a kórházból.

2018. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!