Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitîv teszt után (5 hetes...

Pozitîv teszt után (5 hetes vagyok) 3 nappal hirtelen elmúlt a mellfeszülés és fajdalom, a kis fáradtságon és “nehéz lábon, gyakori pisilésen kívül semmi tünetem nincs, néha csak szurkál a hasam pár másodpercig. Aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
Két héttel ezelőtt kezdődött hirtelen a mellfeszülés (eddig PMS-nél nagyon eitjám volt ez), majd kimaradt a kenzeszem és 5 nappal később két pozitív tesztem lett. A menzeszem mindig max 1 vagy 2 nao csúszással megjön. Egyszer-kétszer reggel volt, hogy szédelegtem, gyengének éreztem magam és pár mp-ig hányingerem volt, azonban a melleim és nellbimbóm nagyon fájt, most délután pedig hirtelen mintha elvágták volna. Pár hónapja a nőgyógyász látott jópár cisztát a petefészkemen, javasolta, hogy el kellene menni meddőségi kivizsgálására is, azonban erre nem volt szükség ugy latszik. 😬 Azonban mivel első babánk lenne és én 30 felett vagyok (amúgy teljesen egészséges) kicsit aggódni kezdtem. Szedek C+D vitamint kombinálva illetve jutavit folsav+B6 vitamin. Valaki esetleg tapasztalat? Orvoshoz még korainak találtam bejelentkezni.

2020. ápr. 26. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Én 36 éves vagyok,és most 16 hetes terhes.

Nem hiszem hogy aggódnod kellene,főleg mert a tünetek jönnek-mennek majd,nekem is így volt/van. Elég korai még a terhességed,a 12-13-14 hétig egyik napról a másikra változnak majd a dolgok,ezt te is tapasztalni fogod. Az orvoshoz én épp ilyenkor mentem először;csak hogy tudjam méhen belül kezdődött-e el a dolog,és minden rendben volt,de még csak petezsák és szikhólyag látszott. Inkább érdemes a 6 hét végén,vagy a hetedik héten menni először,mert akkor már nagy eséllyel lesz magzat illetve szívhang.

A vitaminokat tekintve egyszerűbb ha kimondottan terhes vitamint szedsz,abban minden szükséges benne van ami ilyenkor kell. Nekem a védőnő a femibiont ajánlotta.

Remélem tudtam segíteni.

Boldog babavárást :)

2020. ápr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm és Neked is boldog babavárást és jó egészséget!
2020. ápr. 26. 19:25
 3/4 khniki ***** válasza:
100%
Nekem is hamar elmúlt a mellfeszülés, terhesség alatt nem is jött elő többet. A tünetek jönnek-mennek, nem kell aggódnod.
2020. ápr. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ezek a tünetek jönnek-mennek. Amíg nem vérzel és nem görcsölsz, minden oké. Boldog babavárást! 17hkm
2020. ápr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!