Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki használt clexane-t...

Valaki használt clexane-t terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Barnázás miatt kaptam duphastont 2 hete, de még mindig nem múlt el. Hétfő óta pedig szúrnom kell clexane-t. Előtte néha barnáztam, de volt,hogy szinte egész nap nem. Most viszont mióta szúrom magam egész nap van barnázás, vagyis csak wc-zés után. Ez normális?

2020. máj. 7. 12:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy hétfőn voltam dokinál, 6 hetes vagyok és volt szívpulzálás is.
2020. máj. 7. 12:40
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem volt duphaston is, meg utrogestan is, meg a clexane. Nekem is volt barnázás, ultrahangon megállapította a nőgyógyász, hogy hematóma. A clexane-tól nincs barnázás. Én elmennék a helyedben nőgyógyászhoz, lehet szükséges még más gyógyszer is. Lehet progesteron hiány is, vagy hematóma is.
2020. máj. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hétfőn voltam a nőgyógyászomnál, akkor írta ki az előzmények miatt a clexane-t, duphastont pedig amikor bementem a sürgősségire barnázás miatt akkor írták ki. Nem arra gondolok, hogy a clexane-tól van barnázás, az előtte is megvolt, hanem hogy attól esetleg mivel vérhigító lehet-e erősebb a barnázás.
2020. máj. 7. 12:58
 4/12 anonim ***** válasza:
Én több hétig barnáztam duphaston mellett is. Nekem a hematóma miatt rutascorbint kellett szednem. Hétfőn UH-al meg is nézett a doki? Nincs hematómád? Ha kevés a progeszteron szinted akkor azt kellene még adjon. Vérvétellel meg tudja nézni. A clexan-tól nem erősebb a barnázás nekem azt mondták. Az arra jó, hogy ne legyen vérrög, és a méhednél jó legyen a vérkeringés.
2020. máj. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nézett uh-val igen. Nem mondta, hogy hematóma lenne, kedden megyek vervételre.
2020. máj. 7. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:

A clexane nem hígítja a véred a szó szoros értelmében. Az csak a szájon át szedett "vérhígítók" hatásmechanizmusa.

A heparinszármazékok a vérlemezkék összecsapódását akadályozzák és így a trombus létrejöttét.

Azaz clexane-tól nem vérezhetsz erősebben.

2020. máj. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27. héttől a terhesség végéig. Nem volt tőle barnázásom. Én azért kaptam, mert kicsi volt a baba, nem volt jó a köldökzsinór áramlás.
2020. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6 jól írta.

Nekem trombózisra való hajlam miatt kellett szúrnom a terhességem alatt és utána 6 hétig.


Mik az előzmények?


Mert barnázás miatt még nem hallottam, hogy bárki kapott volna clexanet.

Nekem havonta kellett járnom vérvételre, hogy megnézzék jó-e a mennyiség, amit szúrok. Ráadásul minimális mennyiséget szúrtam (0,4 és 0,2 kötött). Ebből kiindulva nem hiszem, hogy jó ötlet találomra szurkálni magadat.

2020. máj. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem a barnázás miatt kell a clexane, és természetesen nem találomra szúrkálom magam, hanem csökkent antitrombin aktivitás miatt.
2020. máj. 7. 14:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is szúrom magam a pozitív teszttől Clexane-nal és barnázás miatt voltam a héten orvosnál.

Nekem Utrogestant kell napi hármat hüvelybe+ napi kettő Exeltist szájon át bevenni.

Nekem azt mondta az orvosom,hogy nagyon figyeljek a napi progeszteron arányos elosztására.

A barnázás oka nálam kisebb hematoma,aminek ki kell ürülnie meg/vagy felszívódnia.

Nekem hétfőn derült ki és azóta fekszem illetve akkor kelek ki az ágyból,ha nagyon muszáj.

Próbálj te is sokat pihenni meg szedjèl Magnerotot!

Én is nagyon izgulok,hogy minden okés legyen,mert rossz előzményeim vannak.

Sokszor olyan,mintha nem menne az idő.

Kitartást és a legjobbakat kívánom!

Az injekció biztosan nem fokozza a barnázást!

2020. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!