Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes kismama vagyok és...

31 hetes kismama vagyok és nagyon aggódom. Félek nehogy valami baja legyen a babámnak születéskor. Normális ez?

Figyelt kérdés
Már hallottam egy pár emberkétől,hogy sajnos meghalt a babájuk szülés után stb.Nemrég egy ismerősöm is ikreket várt,de csak az egyik baba élte túl.És ugye a köldökzsinór ilyenkor nem tekeredhet a nyakára?Tudom h nem szabadna ilyenekre gondolnom,de aggódom és félek is.
2010. júl. 28. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Legtöbb kismamának vannak ilyen parái, rémálmai. A babákra odabent a 9 hónap alatt milliószor rátekeredik a köldökzsinór, majd ugyanúgy le is tekeredik... ettől még bajuk nem esik, főleg megfojtani nem fogja őket, ui. nem a szájukon vesznek levegőt :)) a szülés közben se okoz különösebb gondot, annyi, hogy ahogy kibújik a baba feje, azonnal letekerik a nyakáról. Ha meg eleve rövid a zsinór, azt uh-n látják... Sajnos nagyon ritkán történnek tragédiák szülés alatt és után, de szerencsére ez nagyon -nagyon ritka. Inkább arra igyekezz gondolni, hogy a te babád egészséges, minden rendben lesz veletek, a pozitív gondolkodás csodákat tehet!
2010. júl. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor most próbálj arra gondolni, hogy a babák nagy-nagy többsége egészségesen születik meg.

Persze mindenkiben van para több- kevesebb, de gondolj arra, hogy a te babád is szépen, gond nélkül fog világra jönni.

Ha a köldökzsinórral gond lenne, pl. megfeszül, mert a babára van tekeredve, akkor ezt jelezni fogja a baba szívhangja. Az orvos tudni fogja, mit kell csinálni. (Az ikerterhességnél meg alapból nagyobb a kockázat minden téren.)

Szép szülést kívánok!

2010. júl. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is nagyon aggódom, de megpróbálom leküzdeni, mert tudod, ha sokat mondogatsz vmit, akkor bevonzod az életedbe!!

Szerintem aránylag normális, hisz annyi mindent hall az ember...ami az internet előnye, az ebben az esetben a hátránya is.

Először örültem, hogy babás vagyok, nem is gondoltam semmi rosszra, aztán elkezdtem okosodni, meg a sok vizsgálatoknak utánanézni, hogy miért nézik ezt vagy azt és egyből szívrohamot kaptam...


Még ha nem is hiszel benne 100%-osan, mondogasd, hogy minden okés lesz...MERTHOGY MINDEN OKÉS LESZ!!! :-))


Minden jót!

37 km

2010. júl. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

OFF: Meg kell cáfoljam az első válaszolót: az én kis Tökösöm "dzsungelharcosdit" játsszott odabenn, rá is tekeredett a köldökzsinór a nyakára és a válla köré, ráadásul rövid is volt. Szülés közben hiába tágultam már ki teljesen, nem jött lejjebb. Császár lett a vége és ott derültek ki ezek. Nem UH-ztak, tulajdonképpen sz@rtak ránk.

ON: normális, hogy aggódsz, de inkább a jó dolgokra koncentrálj! Minden rendben lesz és ha bármi rendelleneset találnak, megcsászároznak úgyis. Legyen melletted valaki, hogy ne érezd magad annyira kiszolgáltatottnak. Valaki, aki ha akármi adódik, szól a dokinak.

2010. júl. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!