Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen fájdalomcsillapítót...

Ki milyen fájdalomcsillapítót kapott vajúdás, szülés közben? Kaptatok egyáltalán valamit? Hol szültetek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 26. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
...nem értem, miért kéne fájdalomcsillapító...
2010. szept. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kertem, eda-t szivesen adtak volna, kinalgattak, de nem eltem vele. A gazra rabeszeltek, deket szippantas utan visszaadtam, mert szedultem, hanyingerem volt tole, denem ereztem, hogy segitett volna. Ez a Margit korhazban volt, aranyosak voltak, tenyleg dumaltak ra az eda-ra, en utasitottam vissza a lehetoseget.
2010. szept. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
uzsoki kórház bp, én nem kaptam semmit, nem is ajánlgatták, de nem is nagyon akartam. nem mintha nem fájt volna, igazából akkor a legdurvább mikor jönnek a tolófájások, addig viszonylag könnyű, akkor viszont sikítottam, de akkor már nem adnak. Az eda-ról azt hallottam h nem lehet mászkálni és h utána nem nagyon érzed a tested alsó részét, nekem ez kicsit ijesztő, főleg a gerincbeszúrás......Alapból mindenki érzéstelenítéssel szülne, mert ki akarja h fájjon, de nincs olyan módszer ami biztos lenne, ill. nem lenne mellékhatása, ezért meggondolandó. A kövit is érzéstelenítő nélkül szeretném és nem vagyok egy kemény csaj!
2010. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia.Én 3 Edát kaptam közel 5-6 óra alatt.nekem eszméletlenül fájt nem tágultam és a vérnyomásom felment 180-190-re amikor egész tehesség alatt max 110 volt.első eda után kb 1 órára kaptam az ocitocin + eda rá másfél órára megszületett a csöppségem és varrás elött kaptam mégegyet.egyáltalán nem fájt.az utolsó után annyi mellékhatás volt h kb 2 órán keresztül nem éreztem egyik porcikámat sem de számomra ez volt akkor a legkevesebb....7 hónapos Tündér anyuja
2010. szept. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A 2. valaszolo vagyok.

az edarol egyebkent en csak jokat hallottam, a sogornom szuleszno, o is batran ajanlgatta, csak nem akar nekem rosszat. Es nagyon sok ismerosom szult edaval, aldotta a dolgot.

En azert tartottam tole, mert korabban volt gerincvizvetelem, ami eleg rosszul sikerult, maradando rossz emlek, igy azota ugy vagyok vele, hogy csak a legvegso esetben piszkaljanak tuvel a gerincem kozeleben (de az edat nem ugy szurjak, ahogy a vizet veszik, tudom, de megis visszatart az emlek).

Masreszt az elso szulesem gyors volt, amikor eloszor neztek a korhazban, akkor meg nem lehetett eda-t adni, teljesen zarv volt a mehszaj es csak a viz folyt el, nem voltak fajasok. Ugy beporogtek az esemenyek, hogy amikor legkozelebb neztek es talan mar hajlottam volna az eda fele, akkor negy ujjnyi volt a mehszaj, kezdodtek a tolofajasok, akkor mar nem adtak.

mivel rajottem akkor, hogy siman megszulok fajdalomcsillapito nelkul es tulelem, igy a masodik szulesnel mar nem is akartam kerni.

jah, en sem vagyok egy hiper-szuper kemeny no, ha beutom a labujjamat valahova, akkor kepes vagyok elbogni magam a fajdalomtol, de mindket vajudas alatt egy hang nem hagyta el a torkomat, meg se mukkantam, nem is konnyeztem, meg semmi, ugy meg voltam dobbenve, hogy teljesen lefagytam.

2010. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Jázmin anyucija ***** válasza:
15%
Erről már volt szó korábban. Nem kaptam, de teljesen ellene is vagyok.
2010. szept. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok, nem akarom leszólni az edát, mindenkinek mások az igényei.....én személy szerint nagyon rosszul viselem a tűszúrást, fogtömésnél sem kértem, mert a tű az ami nekem rosszabb. hozzáteszem ha nem ment volna ennyire dinamikusan a szülés, akkor lehet igénybevettem volna!
2010. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én nekem mire eszembe jutott egyáltalán a lehetősége addigra már lekéstem róla.Tehát elvoltam nélküle is valószínű azért nem jutott eszembe.De ez így volt jó,és ha második szülésem is ilyen jó lesz akkor szintén nem fogok kérni.Dél-Pestiben szültem.
2010. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem szerettem volna megszúratni a gerincemet sem a "közelét", de annyira befeszítettem már a vajúdás alatt, hogy a szülésznő nem bírt megvizsgálni, ő ajánlotta az edát. (Debrecenben a klinikán szültem)

Akkor már 12 órája vajúdtam és nem akartam már mártírkodni, főképp, hogy nem is volt biztos, hogy 12 órán belül megszülöm a babát. Kértem és életem legjobb döntése volt!

Nem fájt a szúrás, végig éreztem a lábam, sétáltam már beérzéstelenítve, négy adagot kaptam az utolsót a tolófájások előtt, ettől lehetett érezni a tolási ingert, csak a fájdalmat nem. Nem fájt sem a vágás, sem a varrás, se utána semmi a gyerekágyi időszakot is belevéve. 15 óra vajúdás után szültem meg a kisfiamat, ami az életem legnagyobb és legszebb élménye volt, ráadásul nem voltam fáradt a fájásoktól. Nem bántam meg és a következőt is így szeretném szülni ha lesz rá módom!!!

2010. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%
Az első vagyok, hálásan köszönöm a lepontozást.Kétszer szültem, egyszer sem kaptam fájdalomcsillapítót.nem szerettem volna, ha szurkálják a gerincemet,a gázt pedig nem akartam kipróbálni.Így is túlélhető volt.Az elsővel 18 órát vajúdtam, és valami fura módon még élveztem is, hogy fáj...
2010. szept. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!