Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan akinek a terhess...

Van itt olyan akinek a terhesség 3.trimeszterére nagyon sulyos vérszegénysége lett,alacsony hemoglobinja?

Figyelt kérdés

Csutortokon jutok dokimhoz,persze telefonaltam neki azert.Sajnos az elso szulesem ota verszegeny vagyok .

97 volt a hemoglobinom a terhesseg elejen .

A doki szerint ez még oké.

Aztán most megjött a leleletem és konkrétan 70 !! a hemoglobin , a vorosversejt 3,8.

Maltofert szednem kell mostantol aztan csutortokon a doki dont mi lesz en viszo t aggodom mitol csokkent le igy vagy hogy most ezt hogy kezeli ,31 hetes vagyok.


2020. máj. 12. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem 80 volt a végén a hgb. Próbáltam szedni amúgy a vasakat, de nem igazán ment.
2020. máj. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt.Es szedtel valamit ra vagy volt esetleg venas vas adagolasod ?nekem felvetette a dokim hogy lehetseges hogy az lesz ..
2020. máj. 12. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáltam Maltofert ill Neoferrofolgammat, az egyiktől görcsölt a hasam, a másiktól komolyabb szèkrekedésem volt.

Van egy ilyen Krauterblut, gyógynövényes, azt bírtam, de gondolom, nem is ér annyit.

Nekem nem kellett vénás, de azért a 70 a 31. Héten nafyon kevés, még csökkenni fog.

2020. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én csak szülés után kaptam vénásat és azóta kb. másfél évente kapok 10 adagot, szerintem a legkényelmesebb módja ez, ha terhesen is lehet, akkor örülj neki, hogy így kapod.
2020. máj. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 30valahány hetesen kellett vénásan kapnom vasat. Sajnos semmilyen tablettával nem tudták feljebb küzdeni. Kellett, így is a szülés után olyan fehér voltam, mindig azt hitték el akarok ájulni.

Ne félj a vénás vastól semmi problémát nem okozott, de ha kell, bele kell menni.

2020. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom.Holnap talalkozok a dokimmal es dönt.Megkerdezhetem.neked.amikor venasan adtak mennyi volt a hemoglobinod ?
2020. máj. 13. 21:41
 7/8 anonim ***** válasza:
ez nekem 2014-ben volt, akkor a hemoglobin alsó határa 120 volt, nekem meg 98 volt. a probléma az volt, hogy ez nem változott semmilyen készítménye hatására hetekig, nem ment feljebb. szóval ha neked még ennél is alacsonyabb akkor szerintem indokolt mindenképpen. nekem a vénás kúra után amúgy pont fel is ment a min határra, úgy mentem el szülni :)
2020. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is extrem alacsony volt a hemoglobin plusz a trombocita szam is..32.hetbe jarok..nem is gondoltam ra hogy rossz a verkepem..hiszen egyik este alhasi gorcsel vitt be a ferjem a korhazba ..feltunk nincs e baj a bavaval..vele minden rendben volt de velem korantsem. Azonnal bent tartottak labor ellenorzes stb..ki sem engedtek..extrem verszegenyseggel bent tartottak majd ket egyseg vert kaptam..mondani se kell milyen rosszul voltam..eleve az egesz terhessegemet rosszul letekkel elem meg..senkinek nem kivanom. Most marek szamra kell szednem a vaspotlo gyogyszert magneziumot..Mindenkinek sok erot es boldog babavarast kivanok :)
2020. okt. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!