Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetek addig a vérszegény...

Mit tehetek addig a vérszegénység ellen, míg orvoshoz nem jutok?

Figyelt kérdés

26 hetesen voltam terheléses vizsgálaton, és a házi dokim emailban küldte el az eredményt mindenféle komment nélkül.

7,4 lett a 120 percesem.

Mikor a védőnővel időpontot egyeztettünk, mondtam neki hogy mennyi lett,es mondta hogy az sok,kerdezzem meg a házi dokit. Ő azt válaszolta, hogy kicsit emelkedett a cukrom, hogy vizelet sem jó és kicsit vérszegény vagyok.

A nőgyógyászhoz csak kb 1,5 hét múlva tudok menni, és még onnan számítva is ki tudja hogy laborba mikor jutok el illetve eredmény mikor lesz, újra nőgyógyász...stb

A gyümölcsöt egyáltalán nem kívánom, inkább lé formában szeretem,a májat sem szeretem, vas tablettát nem merek szedni, mert félek hogy a magnéziummal nincsenek jóban, szóval nem tudom hogy addig mit tudok tenni, amíg az orvoshoz el nem jutok. A több víz fogyasztása ok,arra már jobban oda figyelek,de a többit nem tudom.

Nem kell voltam ideges emiatt egészen addig míg a nővérem meg anyum nem kezdett el vészmadárkodni... mostanra szét vág az ideg ettől. Segítsetek pls!


28hkm



2016. nov. 23. 08:25
 1/8 anonim ***** válasza:
céklalé, bio bolt.
2016. nov. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A nők 3/4-e alapból vérszegény.

A cukor 7,8 ig elfogadható terhesen.

A vizeletet nem ìrtad. Ha abban cukor volt az akkor utalhat terhességi cukorra. Ha fehérje plusz esetleg a vérnyomàsod is magas akkor toxemiàra. Az meg naguon nem jó.


Szedjél vasat,menj vissza a hàzidokihoz, azt ő is fel tudja ìrni. Ha a vizeletben van olyan ami nem jó, sok baci vér stb akkor meg ad beutalót is urológiàra.


Màr bocs, de legyél màr kicsit talpraesettebb. Az meg hogy a laborba mikor jutsz el a beutalóval a kezedben az egyedül rajtad múlik,talàn iparkodni kellene ha ennyire " szét vàg az ideg" tőle.

2016. nov. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A házi orvoshoz nem tudsz vissza menni, ha már ő közölte az eredményeket? Vasat ő is fel tud írni, meg ha rossz a vizeleted (ezt sem tudni mit takar,de foglalkozni kéne vele) akkor valószínű arra is tud valamit.
2016. nov. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a vérszegénységhez tudok hozzászólni, vehetsz vasat, a magnéziummal csak annyira nincsenek jóban, hogy egyszerre nem lehet bevenni mert gátolják egymás felszívódását. 2-3 óra teljen el köztük. De mit jelent a vérszegénység? Nekem picit az alsó határérték alatt volt a haemoglobin közben 19 volt a vas így nem kellett szednem semmit. Nyilván ha 100 sincs a haemoglobin, akkor az nem jó, 112 normális vas mellett nálam rendben volt.
2016. nov. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Védőnők 90%-a nem tudja kielemezni a laboreredmény vér részét, szóval én az orvos véleményére adnék.


A házi dokid jobban tudja, mivel az eredmény HOZZÁ futott be, ezért nyilván ránézett és közölte volna, ha gond van, sőt ír receptet is.


Én a harmadik trimeszterben intravénásan kaptam vasat, már csak az segített. Viszont egy kúra (5 injekció) annyira jól megdobta, hogy a dokim oda volt meg vissza, azt mondta, azért szülésig szedjek vasat.


Ő a Kräuterblut-ot ajánlotta, ez vény nélkül kapható szirup, elég borsos áron sajnos, de állítólag jobban felszívódik, mint a kapszulás készítmények.


Amíg eljutsz az orvoshoz, addig is beveheted, bajt nem okozol vele.

Csak természetes formában tartalmaz sok féle B vitamint meg vasat.

2016. nov. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit tutyimutyi vagy.

Veszel vasat. Elmesz az orvoshoz. Felhivod a vedonot.

2016. nov. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nos a negatív valaszoloknak: nem vagyok sem tutyimutyi, se kevésbé talpraesett! A védőnővel is beszéltem, illetve mint említettem a nőgyógyászhoz kb 1,5 hét múlva jutok el aki magán doki, nem én válogatok hogy mikor megyek. Nem oltogatásra voltam kíváncsi!

Nem hiszem hogy idegesíteni kellene a rosszindulatú hozzászólásaitokkal!

Egyébként igen, szerintem is mondta volna a házi orvos, hogy ha komolyabb probléma lenne, éppen ezért nem idegeskedtem túl.

2016. nov. 23. 09:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegyél vas tablettát, a legjobb, amiben folsav is van, mert segíti a felszívódást pl. Neo-Ferro-Folgamma. Nyugodtan szedheted a magnéziummal, csak ne egyszerre vedd be, pár óra teljen el köztük, nekem is így kellett anno.

Üdv. egy 2,5éves kisfiú anyukája :)

2016. nov. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!