Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől tűnhet néha kisebbnek a...

Mitől tűnhet néha kisebbnek a hasam? Más is tapasztalt ilyet?

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok, nem egy túl vékony alkat, a hasamon mindig volt egy kis úszógumi, széles a csípőm is. A védőnő, mikor mérte anno a haskörfogatot, akkor még mondta is, hogy a növekedési gyorsaság felső határán vagyok, de még normális. Néha előfordul, hogy tök feszes és nagy a hasam (ez inkább estére), de pl. reggel kifejezetten laposabb. A Babával az eddigi vizsgálatok során minden rendben volt, 1 héttel nagyobbnak mérték a számított koránál (hosszú a combja), magzatvíz mennyisége normális. Mellső fali a lepényem.

Néha érződik, hogy feljebb fekszik, ilyenkor a méhem felső fele keményebb, és alul puhább, de többnyire lenn fekszik keresztben, és a hasam alja keményebb.

Okozhatja a "változó nagyságot" a napszak különbség/terheltség, a Baba elhelyezkedése, ilyenek? Más is tapasztalta, hogy néha kisebbnek, néha nagyobbnak tűnik a hasa?



2020. máj. 14. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy hogyan helyezkedik a baba. Ha a vizsgálatok során minden rendben volt, akkor nincs ok az aggodalomra.

Ne aggódj emiatt.

Van olyan ismerősöm, akin egyáltalán nem is látszott, hogy babát vár.

2020. máj. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom.

Szintén 28 hetes vagyok és van, hogy kisebb, van, hogy nagyobb éppen a hasam. Tegnap pl. teljesen meglepődtem, hogy lapos volt reggel. 😄 De valóban függ attól, hogyan helyezkedik a baba. Én érzem, hogy másképp van 2 napja, mert másképp is mozog.

Nem hinném, hogy baj lenne. Nekem legalábbis nem fordult meg ilyesmi a fejemben. 😊

2020. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 😊

Nagy bajra én sem gondoltam, csak furcsának tartottam. De akkor ezek szerint teljesen normális. 😁

2020. máj. 14. 11:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Reggelre nekem is kilapul, pedig nem alszok hason. Eleinte megijedtem de napközben visszanő.


40+1

2020. máj. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még csak 16 hetes vagyok, de reggel nekem is laposabb. Este 3szor is pisilek :D
2020. máj. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!