Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Félek a terhességtől. Mit...

Félek a terhességtől. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Sokáig nem szerettem volna babát, úgy voltam vele, hogy majd egyszer.

Aztán megismerkedtem a jelenlegi párommal. Összeköltöztünk, megkérte a kezem és augusztusban lesz az esküvőnk. Vele el tudtam képzelni a családot. Úgy éreztem, hogy megértük rá.

Most pedig, amikor 2 napja kiderült, hogy babát várunk, pánikolok. Félek és tartok tőle. Nem tudok konkrét dolgot mondani, amitől félek. Összességében félek.

Ez normális? Elmúlik majd? Mi bajom?



2020. máj. 17. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Elmúlik. Több gyerekem van, de mindegyiknél elborított a pánik, férjemet is. Normális, el fog múlni.
2020. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
El fog múlni. Én az elsőnél éreztem csak nagyon a félelmet a másodiknál kevésbé pánikoltam,de,akkor is volt bennem egy olyan,hogy akarom én ezt? De nyilván igen,mert terveztük. 😃
2020. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
El fog múlni...ahogy meglátod az uh-n és meghallod a kis szívét dobogni egyből szerelembe esel majd. Különben nekem is eszembe jutott pont ma, hogy ha itt lesz a kisbabánk nem lesz olyan, hogy több filmet nyugodtan meg tudunk majd nézni nyugiba összebújva a kanapén a férjemmel és a kutyánkkal egy ilyen borongós napon...de bízom benne, hogy sokkal több jót fog adni az, hogy ő velünk lesz! Így négyen leszünk majd egy boldog család! Egy 13 hkm
2020. máj. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Te legalább felfogtad már, hogy anya leszel. Én 28 hetes vagyok, de még mindig olyan hihetetlennek tűnik nekem az egész, én valószínűleg akkor fogok pánikolni ha már a kezemben tartom. 😄
2020. máj. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Legyen igazatok! ☺️


3-as, ezen már én is gondolkodtam. Hasonló a felállás nálunk is, csak két kutyával éljük az életünket. Szoktunk is viccelődni a párommal, hogy hogy férünk majd el a kocsiban, ha lesz egy baba is jó sok baba cuccal és kutya cuccal, ha felkerekedünk.. 😂 eddig nevettem, most már csak mosolygok rajta.


4-es, felfogtam a tényt, de hihetetlen számomra az egész, hogy bennem egy icipici ember növekszik. Szerintem nem csak most fogok pánikolni, hanem amikor a kezemben is tartom majd... legalább te még nyugodt vagy. 😁

2020. máj. 18. 05:40
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális! Mindne rendben lesz és jó anyuka leszel ne aggodj!
2020. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 kutyám volt, amikor terhes lettem és mit ne mondjak, kb. rettegtem mi lesz, hogyan szoktatom össze a kutyákat és a babát. Ráadásul meg kellett vívnom a magam harcát rokonokkal és a védőnővel is, akik szerint onnan kezdve, hogy gyerekem lett,legjobban tettem volna, ha likvidálom a kutyáimat. Én nem hagytam magam és a kutyákat se, de sokat tépelődtem és sokszor annyira féltem, hogy legszívesebben visszacsináltam volna az egészet. Az egyik kutyám nem volt gyerekbarát, szóval nagyon kétségbe voltam esve. De aztán helyretettem magamban a dolgokat. Észnél voltam, egy karcolás nem esett se a gyereken, se a kutyákon. Az a kutyám, aki nem volt gyerekbarát, ő is megszokta, de vele 1,5 éves koráig csak a karomból ismerkedhetett. Onnan kezdve, hogy járni kezdett a gyerek, a kutya elfogadta, sőt...A legjámborabb lett a csapatban. A fülénél fogva sétáltatta és hasonló dolgok, de ha egy kutya befogad egy gyereket a falkába és tisztában van azzal, hogy az egy kölyök, akkor rengeteg türelemmel van a gyerek felé. A balesetek akkor vannak, ha a gyerek bármit megtehet a kutyával és a szülő nem kontrollálja a kicsit és a kutya kénytelen magát megvédeni vagy ha a kutya annyira el van szeparálva, hogy esélye sincs családtagnak érezni a gyereket és megszokni. Ilyenkor egy fülhúzásból is baj lehet, sőt, annyi se kell, ha váratlanul idegenként találkoznak. Ami még problémás, hogy újszülöttként, de akár csecsemőként is felébresztheti a kutya vadászösztönét, ilyenkor nem féltékenységből vannak a balesetek, hanem a kutya vadászösztöne ébred fel. Nem minden kutyában ébred vadászösztön, de ennek vannak jelei, ha a gazda nem isteníti a kutyáját, akkor észre fogja venni rajta időben. A gyerekemből hatalmas állatbarát lett. Minden állatom a legnagyobb jóindulattal van feléje kezdettől fogva. Imádja a macskákat pici kora óta, így most már van 2 macskánk is. Azok is tündériek, hogy milyen türelemmel vannak felé kezdettől fogva. Életem legszebb időszaka volt az, ahogy egy családdá váltunk a gyerek, a férjem és az állatok. Észnél kellett lenni, nyilván nem tettem a pár napos babát a kutyák közé, de nem is szeparáltam el őket betegesen egymástól.
2020. máj. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, próbálná meg nekem valaki azt mondani, hogy akkor a kutyákat száműzzem. Biztos, hogy nem!

Nem ölebek, de a családunk részei. Kinti benti kutyák, akikkel kirándulni járunk és nyaralni. Úgy találtuk mindkettőt egy erdő szélén.. szívem nem lenne őket elhagyni. Amikor én pici voltam, nálunk két Rottweiler volt és soha semmi bajom nem volt. Sőt, beléjük kapaszkodva kezdtem el járni. Ehhez kellettek ők is és a szüleim is, hogy ilyen legyen a kapcsolatunk. Én ugyanezt szeretném a mi családunkban is.


Amúgy rettentően félek, sokszor eszembe jut, hogy valóban ezt akartam-e.. hogy ráértünk volna és úristen, nem hiszem el.. úgy szeretnék rózsaszín ködös kismama lenni, de nekem ez nem megy jelenleg.

2020. máj. 20. 05:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!