Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett-e már valaki D-mannóz...

Szedett-e már valaki D-mannóz port a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sajnos sűrűn ,,fel vagyok fázva". Elfogadtam az orvosok véleményét, hogy hajlam és örökletes, állandóan antibiotikumot írtak fel, majd rátaláltam a D-mannóz porra, ami rengetegszer kisegített már, és így nem kellett gyógyszereznem magam. Azóta változtak a körülmények, és nem csak magamra kell figyelnem. Kérdeztem a háziorvost és a nőgyógyászomat is a D-mannóz használatáról, de mintha meg sem hallanák a kérdést; az egyik Aktil duo-t mond, a másik Monural-t... Mind a 2-t használtam már egyébként még anno, 1-2 hónapnál nem tartott tovább a hatásuk. Segítsetek, légyszi!

2020. máj. 21. 21:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés? Az hogy ártalmas-e? Elvileg nem. Csecsemőknek is lehet adni. Mondjuk mi hatástalannak találtuk. A nephrológus azt mondta, maximum alsó hutira lehet jó. Csecsemőknél viszont az e-coli vesemedencegyulladást okoz.
2020. máj. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Igen, az a kérdés. Rá van írva a tájékoztatóra, hogy terhesek ne szedjék, de nekem tényleg csak ez hat, hogy megússzam az antibiotikumot... =\

Köszi!

2020. máj. 22. 08:34
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szedd. De a (megfelelő) antibiotikum nem ártalmas a magzatra.
2020. máj. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Havonta, maximum 2 havonta használva se? És melyikre hallgassak? A háziorvosra vagy a nőgyogyira?
2020. máj. 22. 08:40
 5/20 anonim ***** válasza:
Arra hallgass, aki elküldött tenyésztésre és kezében a papír, hogy konkrétan igazoltan melyik baktérium okozza a bajodat és arra melyik gyógyszer hatásos.
2020. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ó, istenem... Az egy urológus volt... :DDD

Sose lesz vége... : D

Köszi!

2020. máj. 22. 09:35
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Én szedtem, semmi baja nem lett tőle a babának.
2020. máj. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%
De tenyésztés minden fertőzésnél kell! Nem úgy hogy x éve ez okozta, akkor most is ez. Illetve utána is, minden kezelés után kell legalább egy sima vizelet labor. Valószínűleg ezért újul ki, mert ki se kezelnek.
2020. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7-es, sokszor használtad közben, vagy csak elvétve?


8-as, igen, lehet, hogy ez lenne a normális eljárásmód, csak sajnos az én orvosaim ezt le sem szarják... És nem csak ők vannak így ezzel sajna... Magamnak pedig nem tudok írni beutalót, stb, stb... =\ Párszor tesztelték, akkor mindig e.coli volt a ludas.

2020. máj. 22. 14:31
 10/20 anonim ***** válasza:
65%

Ez szar ügy. Legalább valamelyik fizetős? :(

Ezzel az a probléma, hogy ha örökletes (nálunk is, mint kiderült anyósomtól jött), akkor ugye örökítheted. A saját gyerekednél is csak legyintesz, hogy hát, ezek az orvosok ilyenek?

Egyébként igen, ilyenek. Sok csapkodásba került és többszöri orvosváltásba, többszöri kórházi tartózkodásba (volt az intenzíven is miatta), míg a gyereket rendesen kivizsgálták.

2020. máj. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!