Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett-e már valaki D-mannóz...

Szedett-e már valaki D-mannóz port a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Sajnos sűrűn ,,fel vagyok fázva". Elfogadtam az orvosok véleményét, hogy hajlam és örökletes, állandóan antibiotikumot írtak fel, majd rátaláltam a D-mannóz porra, ami rengetegszer kisegített már, és így nem kellett gyógyszereznem magam. Azóta változtak a körülmények, és nem csak magamra kell figyelnem. Kérdeztem a háziorvost és a nőgyógyászomat is a D-mannóz használatáról, de mintha meg sem hallanák a kérdést; az egyik Aktil duo-t mond, a másik Monural-t... Mind a 2-t használtam már egyébként még anno, 1-2 hónapnál nem tartott tovább a hatásuk. Segítsetek, légyszi!

2020. máj. 21. 21:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%
4-5 alkalommal biztosan szedtem egész terhesség alatt. Nem is számoltam, mert ártalmatlan szer, ha elmulasztja a tüneteidet, akkor pláne szedd nyugodtan. Nekem mindig elmulasztotta a felfázásom terhesen. Tenyésztés évek óta semmit se mutatott.
2020. máj. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Aha, a nőgyógyász fizetős volt, a többi nem (háziorvos, és 2 urológus).

Pontosan ezt mondta mindenki, hogy örökletes, hajlam, és nem tudnak mit csinálni.

Végül mi volt a megoldás a gyermekednél? Nála is e.coli volt?

2020. máj. 22. 16:23
 13/20 anonim ***** válasza:

Megtalálták az okot. VUR + tágulat, +érzékenyebb nyálkahártya. Ez hajlamosította arra, hogy az e.coli elszaporodjon.

Neked volt uh, cisztográfia, izotópos vizsgálat?

2020. máj. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Uf, szegénykém... Nagyon frankó vagy, hogy nem hagytad annyiban.

Ultrahang volt, de már azt is ki kellett harcolnom, az szerint minden rendben volt. Tovább nem mentek a dologban, mert nem tudtam, hogy mit kéne még kiharcolnom, hiszen nem én vagyok az orvos, hogy tudjam, merre kéne elindulni. Ez is jó sok kanyart igényelt hozzájuk, és ekkor nyugodtam bele, hogy akkor ezzel együtt kell élnem.

2020. máj. 22. 16:49
 15/20 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nyugodtan szedheted. Mindenre rá van írva, hogy terhesen nem szedhető, nincs letesztelve terhesekre. Engem a tőzegáfonya hozott helyre teljesen, azt is lehet terhesen.
2020. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Amikor az első laborom kimutatta a fertőzést, elmentem egy nőgyógyászhoz, aki Zinnat 500-at írt fel, mondván hogy ezt az antibiotikumot lehet adni várandósoknak. Mivel korábban csak a Monurallal volt jó tapasztalatom, direkt megkérdeztem, hogy nem lehetne-e azt, mert az nem tolja szét a bélflórát és a hüvelyflórát sem, azt mondta, hogy a Monuralt nem lehet várandósság alatt adni. Meglep, hogy ezek szerint a Te orvosaid szerint lehet! Hozzáteszem, hogy a Monural nekem is úgy hozott eredményt egy több éves tünetmentes E.coli fertőzésben, hogy kettőt írtak fel és egymás utáni éjszakára kellett bevennem. Egy tasak max. egy hónapra tette ki a baktériumokat, de a tablettás, 5×2-es antibiotikumok után egy hét alatt visszajött minden. Fájó szívvel beletörődtem, hogy most viszont tablettásat kell szednem, de azért előtte magánlaborban kértem egy tenyésztést és rezisztenciameghatározást, hogy nehogy fölöslegesen szedjem be az antibiotikumot.

Valamiért nekem a tőzegáfonya-mannóz páros nem működött, próbáltam megúszni az antibiotikum előtt: 3 hétig toltam úgy, hogy a dm-es tőzegáfonya-kivonat kapszula naponta 2×, a dm-es 100%-os tőzegáfonyaléből 1 üveg/1-2 nap és a dm-es mannóz napi 3 tasak és 1000 mg C-vitamin = nulla eredmény.

2020. dec. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mi lett veled végül? Hasonló helyzetben vagyok, a D-mannóz mindig segített de most kismama vagyok és tartok tőle kicsit.
2021. jún. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%

#17: Nekem a nőgyógyász tanácsolta, hogy az antibiotikum kúra közben és után minden este szedjek 1 adag mannózt és tőzegáfonya kapszulát megelőzésre. A Mivolist szedtem végig a terhesség alatt és szerencsére nem jött vissza a fertőzés.

Ezt az elején elég gyorsan elengedtem, hogy mindenre ráírják, hogy terhesség alatt nem lehet, mert nincs rá elég bizonyíték, hogy lehet. A nőgyógyász is mondta, hogy egy-két brutál gyógynövény kivételével, amit még normálisan is óvatosan kell, ezeknek semmi alapjuk nincs, ráadásul a népi gyógyászatban folyamatosan "tesztelték" őket még attól, hogy nem írtak róluk szakcikkeket.

2021. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Most látom, hogy közben kerültek ide kommentek. : )

Szerencsére a terhesség alatt meglepő módon nem volt ezzel problémám. Számomra érthetetlen, hogy mi történhetett, de így nem kellett semmit szednem. Azóta sem voltam ,,felfázva", kop-kop-kopp, hátha a terhesség átkattantott valamit...

2021. szept. 3. 15:38
 20/20 anonim ***** válasza:
Ennek örülök, nekem a hüvelygomba nem jelentkezik olyan gyakran a terhesség vége óta. (kop-kop)
2021. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!