Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok! Mit tegyek?

Terhes vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, a párom 22. Nekem még van 1 évem az egyetemből, páromnak még 2. Lassan 4 éve vagyunk együtt, és a napokban kiderült, hogy terhes vagyok. Mindig nagy álmom volt, hogy kisbabám lehessen, de most nem tudom, mit tegyek. Nem szeretném otthagyni az egyetemet, mindketten még szülőkkel élünk, 1-2 éven belül terveztünk összeköltözni, nem dolgozik még egyikünk sem. De félek, ha most elvetetem a babát, lehet soha nem tudok már teherbe esni. Mit tegyek?

2020. máj. 24. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
En elvetetnem. :/
2020. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ezt rajtad (rajtatok) kívül senki nem fogja eldönteni.
2020. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Jaj miert ne tudnal, ezen ne aggodj. Nem a 80as evekben elunk hogy az abortusz hentesmunkahoz hasonlo legyen. Engem ez nem tartana vissza ettol nem felnek.
2020. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Én a helyedben megtartanám. Bár bizonyára nehéz időszak lesz, de nem lehetetlen. A párod munkába állhat és később levelezőn befejezhetitek a sulit.
2020. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Sokan fejezték már be babával az egyetemet :-)
2020. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Tévhit, hogy abortusz után nem fogsz tudni teherbe esni. Bôven lehet még gyereked késôbb.

Elôször is dönts el, hogy Te mit szeretnél. A szíved legmélyén akarod ezt a gyereket? Ha te tudod már, mit akarsz, közös nevezôre kell jutnod a barátoddal. Ha meg akarjátok tartani, beszélni kell a szüleitekkel is. Mennyire akarnak és mennyire tudnak titeket támogatni? Tudnak-e segíteni, hogy be tudjátok fejezni a sulit.

Gondoljátok át, hogy opció lehet-e az örökbe adás. Egészséges újszülöttnek nagy valószínûséggel hamar találnának örökbe fogadó szülôket.

2020. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Ésszerű lenne, ha nem tartanátok meg. Van mindkettőtöknek munkaviszonya? Saját lakást, ház, vagy egy jó, rendezett albérlet? Szülők tudnak segíteni? Úgy érzitek, lelkileg is felkészültetek a gyerekvállalásra? Ha igen ezekre a válasz, akkor vágjatok bele. Be lehet fejezni az egyetemet gyerek mellett is, bár sokkal nehezebb lesz, készülj fel.
2020. máj. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Az nagyon valószínű, hogy teherbe tudnál esni abortusz után is. Ettől ne stresszelj.

Ellenben én valószínű megtartanám a helyedben, ha meg tudnánk oldani. De ezt csak ti tudjátok, kit szeretnétek, mit birtok.

2020. máj. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

Minimális esély van rá, szinte nulla, hogy egy korábbi abortusz olyan károkat okozzon, hogy később ne tudjon a nő teherbe esni.

Nem voltam ugyan ilyen helyzetben, de azt hiszem nem tartanám meg. Nem szülnék más nyakára, mivel ebben a helyzetben anyagilag és más téren is függnék a szüleimtől. Mivel még iskolába járnék, a nagyszülőknek kellene rá vigyázni mikor óráim vannak+ ha tanulok. Mivel az ember magának, és nem a nagyszülőknek szüli, így míg nem tudom magam eltartani, és állandóan le kell passzolnom nekik az unokát, nem vállalnám. Arról nem is beszélve, hogy pályakezdőként, munkatapasztalat nélkül így is nehéz elhelyezkedni, és a gyerek még plusz hátráltató tényező lehet.

2020. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Én nem vetettem volna el ha még bsc alatt estem volna teherbe, de én támaszkodhattam volna szüleimre, meg férjem szüleire is (ők meg is mondták, hogy nehogy elvetessem ha terhes leszek). Most az msct csináljuk férjemmel közösen levelezőn. 30 hetes terhes vagyok, már mindkettőnknek van munkája, meg egy családi házunk. A suli az nem akadály, diplomamunkámat most adtam le, államvizsgázni viszont majd következő félévben fogok. :)
2020. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!