Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ, hogy egy terhes...

Mitől függ, hogy egy terhes nő a végére mennyire lesz "nagy darab"? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Pl van két ismerősöm. Vékonyak, de nem kórosan soványak, csak az átlagos testalkatnál vékonyabbak. Kb egy magasságban vannak. Az egyiknek most 3 hónapos a gyereke. Semmi nem látszik rajta, pont úgy néz ki mint a gyerek előtt. Már a terhessége végén látni lehetett, mert kb csak a hasa nőtt, az sem óriásira! Ezzel szemben a másik még csak a terhessége felénél jár de már most hízott sokat meg a hasa is nagyobb. Na rajta meg pont az látszik hogy nyoma marad a terhességnek. Sosem sportolt egyik nő sem.


Ez mitől függ? Ez is genetika lenne? Lehet tenni valamit az ellen, hogy valaki sokat hízzon?

176 cm vagyok és 56 kiló 14 hetes terhes. Én végig szeretnék sportolni (valamelyest nyilván lazábban de én nagyon aktívan sportolok szóval talán az átlagnál többet lehet), és szeretnék minél kevesebbet hízni. Hogyan csináljam? Ha a genetika is közrejátszik, de mit tehetek én?


2020. máj. 28. 22:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom mitől függ, mèg a hajlam sem biztos. Èn kifejezetten hìzèkony vagyok, megis bomba alakom volt közvetlenül szülès utàn. (bezzeg azòta feljött ràm 30 kg) Viszont van több ismerősöm, akiknek vàrandòssàg előtt mindig karcsùak voktak, azòta meg mint a tehenek.
2020. máj. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem kell kettő helyett enni, ennyit tehetsz. Normális kiegyensúlyozott táplálkozással nem fogsz 30kg-ot hízni.
2020. máj. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%
Ne zabálj. Kb ennyi. Akkor ha fel is megy rad sok, az valószínű max víz lesz és az le is megy szülés után. Ennyi. Nem kell sokat enni, mert terhes vagy. Nincs annyival nagyobb kalória igény. Max plusz egy kisebb szendvics/nap. Persze van akinek peche van és a hormonok játszanak vele, de nekem az ismerőseim, akik sokat híztak, bevallottan zabaltak is. És ezt a szót ők használtak. Vagy ehhez hasonlót. Ez van. De amúgy meg ők is lefogytak, mivel le akartak.
2020. máj. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
34%

Ezen én is sokat nevettem magamban, mikor ismerősök panaszkodtak, hogy meghíztak, de hát "kettő helyett kell enni".

Miért is? Az a pár grammos magzat szintén igényel 1500-2000 kCal-t naponta? :D vagy még többet?

Az állatok érdekesmód nem híznak el vemhességük alatt. Az ember meg megtalálja a magyarázatokat inkább, van mire fogni, hogy nem bír magával.

Számomra kiábrándító, hogy 2 éve még bomba nők mára egy terhesség után úgy "elanyásodtak", hogy szinte sír a lelkem a kinézetük miatt.

2020. máj. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

Fogalmam sincs.

Mindkét terhességemet ugyanannyi kilóval indítottam, ugyanannyit és ugyanazt ettem, másodikkal kevesebbet mozogtam, ehhez képest első terhesség: +22 kg, második terhesség (amikor a mozgás kevesebb volt probléma miatt) +6 (!, azaz fogytam, pedig nem túlsúllyal kezdtem).

2020. máj. 29. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

Az elsó terhességem 54 kg-ról indult 170cm-el.

Sikerült 80 kg-al mennem szülni.

A második most 66 kg-ról indult msot vagyok 74 kg.

És nem zabálok nonstop.

Akkora hasam van mint aki mát szülni megy és 22 hetes vagyok.

Sajnos az első után nem tudtam vissza fogyni 54 kg-ra. Maradt rajtam pedig megpróbáltam. Mindig nagyon gyorsan fogytam de ez az első gyerek után nem igazán volt már jellemző rám.

2020. máj. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell leszolni,aki meghizik,nem tudhatod mi allt mogotte. En pld hiaba vigyaztam a kajalassal,verzes es mehszaj nyilas miatt 20-38.hetig! fekudtem es pisilni kelhettem fel meg zuhanyozni. Eleg szar volt,amellett hogy elgyengultem,nyilvan hiztam is. 4 honapja szultem kb most mar tudnek futni 10 metert,max. 12 kg maradt rajtam,dietazom is,de egyelore nem mozdul. Majd azert remelem lemegy. Szoval nem kell feltetlen zabalni az elhizashoz.
2020. máj. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%

Én végig zabáltam. 17 kilót híztam.

175cm és 63 kilósan kezdtem. Pont egy hónapja szültem. Most vagyok 66kiló. Mindenkitöl azt hallom, olyan mintha nem is lettem volna terhes. Mondjuk nekem is furcsa, hogy ilyen gyorsan 80kilóról lementem.

Az utolsó honapokban biztos nem fogsz sportolni, max yoga, torna, örülni fogsz ha a baba aludni, pihenni hagy majd.

2020. máj. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Na látom most jöttek jól megsértődni és lepontozni a kivételek. Igen vannak. Akiknek feküdni kell stb. De a kérdés az volt, hogy egy egészséges kismama hogy tudja elkerülni. És úgy ha nem zabál. Ennyi. Amúgy fentebb is írtam hogy meg így is lehet peche a hormonokkal. De azért 10 elhízott kismamabol 8-bol semmi más oka nincs mint a zabálás. A 2 kivétel meg legyen kedves nem magára venni ha nem az ő inge 🤷🏼‍♀️
2020. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ki az a 2 kivétel?
2020. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!