Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megkívántam a túrótortá...

Nagyon megkívántam a túrótortát, de nyers tojás van benne? (Többi lent)

Figyelt kérdés

5db tojássárga kell bele, sütés nélküli recept. Szerintetek lehet tõle bajom? Esetleg lehet mással helyettesíteni a tojást? Vagy inkább hagyjam?

32 hkm



2020. júl. 1. 17:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%
Én is ettem terhesen tiramisut, abban is nyers tojás van, semmi bajom nem lett.
2020. júl. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Én mindhárom terhességem alatt ettem tartárbifszteket, és nem lett semmi bajunk belőle.
2020. júl. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Én nem ennék olyat, ami nem hőkezelt, ebben a melegben pláne nem.
2020. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
En sem reszkíroznám. Esetleg ha tudsz, akkor keress egy alternatív receptet, most éj sajnos fejből nem tudok, de sok helyen vannak receptek, akar Pinteresten is meg tudod nézni :) tenyleg ne kockáztassam, lehet volt, aki evett es semmi baja nem lett a babának, de szerintem nem eri meg
2020. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Elvileg a szalmonella a tojás hejan van. Hipozd le a tojást, mosd meg jól. Ha meg más baja van a tojásnak az látszik. En simán ettem folyós tükörtojást mire felvilágosítottak, hogy azt se szabadna 🤷🏼‍♀️

Mindenesetre a te felelősséget, hogy mit mersz bevállalni. Minimális kockázat van.

2020. júl. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Lehet tenyleg keresek egy alternativ receotet, fo a baba egeszsege 🥰
2020. júl. 1. 18:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem csak nyers tojásos létezik, nem terhesen se szívesen eszek ilyesmit júliusban.
2020. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Sütsz egy vékony piskótát karikába vagy keretbe, mély tepsibe. Seperc alatt meg van, nem melegít be nagyon. Túrót cukorral, van. cukorral, reszelt citrom héjjal és felvert habtejszínnel elkeversz. Teszel hozzá zselatint. Lapzselatinból akár 3-4 is mehet, hogy jól megfogja. A piskótára (ami a tepsiba vagy keretbe van van) ráöntöd. Irány a hűtő és ha megkötött eheted is. Esetleg a tetejére gyümölcs lezselézve.

Jó étvágyat!

2020. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A saját tyúkjaink aznap összeszedett tojásait sem enném meg nyersen várandósan, pedig azt pontosan tudom, hogy max egy órás, mert óránként nézem.
2020. júl. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Készíts sült túrótortát

[link]

2020. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!