Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányás után szem alatti izom...

Hányás után szem alatti izom rángás (tic) között lehet valami kapcsolat? 15 hetes Kismama vagyok

Figyelt kérdés
Par nappal ezelőtt hánytam elég sokat es nem sokkal utana kb 5-10 percenként az egyik szemem alatt kialakult szem izom rángás, ami kb 30 mp-ig tart, majd elmúlik es 10 perc mulva visszatér. Sajnos elég idegesítő és mar második napja tart. Volt valakinek hasonló? Elkepzelheto, hogy az erőlködéstől alakult ki? Tudtommal nem vagyok stresszes, csak tejeskávét iszom naponta, szedek vitamint (magnéziumot nem) Ezeket azert írom, mert olvastam, hogy ezek is okozhatják.

2020. júl. 3. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nos, se terhes nem vagyok, se nem hánytam, de volt már, hogy tikkelt a szemem
2020. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Magnezium..
2020. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok terhes, de a szemem nekem is sokszor tikkelt, és a lábam is gyakran begörcsölt. Szorgalmasan szedtem a magnéziumot, de semmit nem használt. A dokim se tudott mit mondani, úgyhogy elmentem magánrendelésre. Kiderült, hogy D vitamin hiány okozta. Kaptam nagy dózisú D vitamint, és azóta megszűnt az izomrángás, a fáradtság és ritkább, gyengébb lett a migrén.


Először próbálj magnéziumot szedni, ahogy a második válaszoló javasolta, de ha nem múlik el, akkor más is állhat a dolog mögött.

2020. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az erőlködésre gondolnék.
2020. júl. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Fáradtságtól alakul ki.
2020. júl. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hányás közben eltorzul az arcunk, görcsben állnak a pofaizmaink, amiben idegek futnak, a szemhez is.
2020. júl. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Fáradtság miatt szokott tikkelni a szem. Izomgörcs nem csak magnézium, hanem kalcium hiány miatt is kialakulhat (előbbi felszívódását a B-vitamin, utóbbiét a D-vitamin segíti, ezeket is érdemes szedni).
2020. júl. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!