Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelenthet, hogy terhesség...

Mit jelenthet, hogy terhesség legelején már megugranak a 60perces vércukor értékek?(Előtte nem voltak magasak a cukraim) Nem a placenta kialakulása után (12hét után) alakul ki a terhességi diabétesz? Részletek lentebb

Figyelt kérdés

Ez a 2. terhességem. Elsőnél a 24-28. heti terheléses vizsgálaton kiderült, hogy terhességi diabéteszem van, ami diétával lett kordában tartva. Szülés után ez megszűnt.

Majd a második terhességem előtt pár héttel történő terheléses vizsgálat is jól sikerült, bőven határérték alatt volt a 60as és a 120 perces érték is.

Viszont, ahogy pozitívat teszteltem egyből felugrottak a 8-9re a 60perces értékeim.

Pedig cukormentesen étkeztem és nem szigorúan, de nagyjából követtem a 160ch-s diétát a szülés után is. És időnként szúrópróba szerűen mértem egy 60perces. Ami a pozitív tesztig jó is volt.


Úgy tudtam, hogy a terhességi diabétesz a placenta kialakulása után szokott jelentkezni, ami 12hét után van, és jellemzően a 3. trimeszterben emeli meg a cukrokat. Ezért szokás 24-28 héten csinálni a terheléses vizsgálatot. Akinek viszont volt ilyen gondja, annak 12. hét körül csinálják.

De elötte mitől lehet ilyen magas?



2020. júl. 5. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha az előző terhességednél is gdm-es voltál, akkor most nagy eséllyel végig diétáznod kell. Sajnos ez elég gyakori. Az okát pontosan nem tudom, de ha az ember egyszer gdm-es, akkor a további terhességeknél borítékolható a dolog.
2020. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inzulin szinteket néztek terhelésnél terhesség előtt? Lehet, hogy ir-ed van. 120.perces vércukor érték nem esett be az éhgyomri alá?
2020. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy gdm-es leszek.

De annak nem értem az okát, hogy miért kezdődött el azonnal, ahogy kimaradt a menstruációm.


Igen a két terhesség között, magam költségére magán laboros vizsgálaton voltam terheléses cukrot nézetni és mellette az inzulinszinteket is, ugyancsak 3 pontosat 0' 60' 120' ezen értékek is rendben voltak ahogy a cukrok is. A homa index alapján nem volt IR-em.

2020. júl. 5. 13:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért kezdődött ilyen korán, mert ez már több, mint GDM. A helyedben azonnal orvoshoz fordulnék ezzel. Minden egyes magas vércukorértékkel a születendő babád egészségét veszélyezteted.
2020. júl. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azonnal orvoshoz fordultam, de elég sokára kaptam időpontot. Addig is diétázom ezerrel, inkább le csípek a 160 ch-ból, mintsem baj legyen.

De ugye ez nem mehet így hosszabbtávon. Nem sokáig tartható terhesen 150g vagy az alatt a szénhidrát bevitel. Természetesen kérni fogom a dokit, hogy utaljon be diabetologiára. Ott meg hogy az inzulint kezdjük el beállítani.

Sajnos az amúgy is döcögős magyar eü-nek kapóra jött a pandémia, hogy még inkább elhúzhassák a dolgokat.


Mi ez ha nem GDM? Kb pozitív teszt előtt 3 héttel jók voltak a terheléses értékeim, inzulin is. Azaz nincs 2-es típusú diabéteszem, és az IR is meglátszott volna az eredményeken.

Nem tudom mi ez, hogy beágyazódas után egyből ekkorra kavart okoz...

2020. júl. 5. 14:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nalam igy igy van jelenleg, annyi kulombseggel hogy nekem ez a 3dik varandossagom. A 2diknal a 24 dik heten derult ki a gdm. ott inzulinra allitottak. Most a 3dik babammal mar a pozitiv teszt utan magasakat mertem, ezert dietat kezdtem de az nem volt jo. Igyis januarban teszteltem. pozit es csak aprilisban jutottam el belgyogyaszhoz. Jelenleg 30+3 hetes varandos vagyok, inzulinnal napi 4 szer szurva az inzulint.

Kitartást kedves kerdezo:)

2020. júl. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem lett baja a babádnak az elején a magasabb cukroktól. Jó ilyet olvasni.

Mert tartok attól, nehogy gond legyen addig míg eljutok az inzulinozásig.

Neked amúgy mit mondtak mitől lehet ez, hogy ennyire hamar felmentek a cukraid?

2020. júl. 5. 22:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mondta az orvos az okot, miert mertem mar a pozi teszt utan magasagat. Eddig minden rendben a babammal:) Novoget es minden rendben vele:)
2020. júl. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!