Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák milyen praktikákat...

Kismamák milyen praktikákat alkalmaztok hogy megelőzzétek a striák kialakulását?

Figyelt kérdés

2016. márc. 3. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én alverdés olajjal kentem magam, de így is szétszakadtam :(
2016. márc. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, nincs tuti tipp erre nézve. Alapvetően ez genetikai adottság, kinek mennyire bőre a várandósággal járó megpróbáltatásokat. Én napi 2x kentem a pocakomat, fenekemet, combjaimat Babylove-os kismamakrémmel, illetve ha szükséges volt, olajoztam is, mégis kirepedezett a végén. A jó hír az, hogy idővel ezek elhalványultak, és nekem mostanra nem is látszik, csak ha direkt keresem, és rávilágítok olyan szögben a hasamra. Egyébként sajnos, még a krémek sem jelentenek 100%-os védelmet, de bőrápolásnak mindenképpen megteszik.
2016. márc. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Genetikát. Én is megszívtam, pedig kenem magam mindennel:/38hkm, oriasbebivel
2016. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

NEM lehet megelőzni. Genetikai és hormonok döntik el, hogy kialakul vagy sem.

Pont emiatt van, hogy a hormonháztartás "erőltetése" idején szoktak striák kialakulni. Kamaszkor, gyors ütemű hízás (felborítja a hormonháztartást), gyors ütemű fogyás, terhesség, illetve illegális hormonkészítményeket használó sportolóknál is előfordul.


Ha a mechanikus nyúlás miatt lenne, akkor egyrészt ha bármikor összecsípnéd és meghúznád a bőrödet, az is striás lenne, másrészt nem jelenne meg a combon, melleken, ahogy néhány embernél szokott.

2016. márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Erre nincs igazán bevált recept. Hajlam kérdése.

Én pl. mindkét gyerekkel baromi sokat híztam, és utána fogytam is, egy darab csíkom nem lett.

Barátnőm 10 kg-ot hízott csak a terhesség alatt, kente magát mindennel, mégis szétrepedt!

2016. márc. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Nem kimondottan krémekre gondoltam...persze azok ajánlását is köszönöm :) Hanem esetleg belsőleg hogyan lehetne "megerősíteni" a kötőszövetet.. pl. valamilyen vitamin. Persze tudom hogy a genetikán múlik a legtöbb.
2016. márc. 3. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:

CSatlakozom a többiekhez. Hiába kened magad, ez genetika. Ha repedsz, repedsz.

Én is próbálkoztam első terhességnél DM-es krémmel, meg olíva olajjal, mésodiknál már nem is emlékszem mit kentem magamra, de repedtem.

2016. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hajlamos vagyok rá, kamasz koromból tele vagyok csíkokkal, de előző babánál nem lett egy sem, Babylove mama olajat használtam minden este, néha meg reggel bekentem testápolóval, mikor száraznak tűnt. Most 37 hetes vagyok, még nem jött ki új csík, most is így kenegetem. Tényleg segítenek ezek a kencék, főként az olajosak.
2016. márc. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én egy magazinnál dolgoztam, ezért jobbnál jobb krémekhez jutottam hozzá ingyen, olyanokhoz is, amiknek darabja 10 e Ft felett van...ezekkel kentem magam. egyik sem használt. sajnos ez genetika nem tudsz ellene tenni.
2016. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Anatómiailag lehetetlen a kötőszövetet erősíteni. Valamilyen típussal születsz és azzal kell kibékülnöd.
2016. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!