Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Akik a hormonok...

Kismamák! Akik a hormonok hatására sárkánnyá változtok/változtatok a terhesség alatt, utólag rájöttök, hogy indokolatlanul hisztiztetek, vagy mindig mások a b.nkók?

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell ahhoz terhesnek lenni. Mindenkinek vannak "sárkány" napjai. Még a férjemnek is. Olyankor hagyjuk egymást, mert jól úgysem sülhet el.

De szerencsére nem ez a jellemző.

2020. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Én a PMS-től leszek sárkány. És mindig rájövök utólag, hogy aki bunkó volt velem, az máskor is bunkó, csak ilyenkor nincs hozzá elég zenbuddhizmusom, hogy vállat vonva továbbsétáljak.
2020. júl. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel teljesen egyetértek. De most arra gondolok, amikor valaki mindenki másnál terhesebb, ezért elvárja, hogy mindenki körülötte ugráljon, és ha más nem terhes, vagy "kevésbé terhes", mint ő, annak ne legyen rajta kívül élete, problémája stb. Szóval, hogy tudja-e, hogy a hormongőz miatt ő az érzékenyebb és nem mások lettek b.nkóbbak.
2020. júl. 11. 10:43
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Az nem a hormonok miatt van. Ott a gondolkodásával vannak gondok.

Senki sem terhesebb másnál. Lehet rosszabbul viseli, de ez nem jogosítja fel arra, hogy másokat ugráltasson.

2020. júl. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Én sokkal hamarabb kapom fel a vizet, mint terhesség előtt. De tudom, hogy ez a hormonok miatt van, mert előtte fel sem vettem volna ezeket az apró dolgokat. Szoktam is bocsánatot kérni a férjemtől, hogy ne haragudjon, hogy úgy oda szóltam, csak a hormonok... de a kettes válaszolóval is egyetértek. Valószínű ezek a dolgok eddig is zavartak, csak akkor nyugodtabb voltam és átléptem rajta szó nélkül.

Ettől függetlenül nem várom el, hogy körülöttem ugráljon mindenki, de irtóra zavar és szóvá is teszem, ha pl. - lásd mekkora problémáim vannak :D - úgy rakja vissza a mosogató szivacsot, hogy nem öblítette ki.

2020. júl. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
A hormonok sem tudták felülírni az önuralmamamat, úgyhogy én ebben nem hiszek.
2020. júl. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Igen , utólag rájöttem, hogy nem úgy kellett volna szólni, vagy viselkedni. Nem volt gyakori az ilyen eset, de előfordult a 3 terhességemnél. Vagy például nem értettem, miért sírok annyira nagyon 1 kóbor kutya látványától.
2020. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
A sógorom felesége és én egyszerre vagyunk terhesek. Ő és a sógorom is elég rosszul viselik. Ő igazi házisárkány lett (mondjuk ő előtte is "problémás" eset volt). Alig akarja elengedni a férjét otthonról baráti találkára, mert mi van, ha akkor lesz rosszul, meg különben is biztos csajozni megy. Emelett házimunka kb nuku, mert ő terhes és rosszul van. Persze, ha felcseszi a férje agyát valami hülyeseggel, akkor soha nem látja be, hogy ő volt a bunkó, mert ugye ő terhes és rosszul van. Én hál' Istennek jobban viselem. Nekem nem okozoz különösebb hazisárkany szindrómát (a PMS rosszabb volt). Ha van is valami agymenésem, akkor is utána bocsánatot kérek, hogy hülyevoltam, de tényleg nagyon nagyon ritkán van ilyen. A sógorom meg előre vigyorgott amikor mi is bejelntettük a babát, hogy na majd most a férjem is végre megtudja milyen egy terhes házisárkány. Aztán nem így lett :D
2020. júl. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Mi volt a legdurvább, amit elkövettek ellenetek, pedig TERHESEK vagytok/voltatok?

A mosogatószivacsos példa tetszett, tényleg nagyon durva.😄

2020. júl. 11. 13:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi akkor újítottunk fel amikor az elsővel terhes lettem. Hatalmas stressz volt, mivel kb minden "szakemberre" heteket kellett várni, egyszer jöttek, egyszer nem, elrontották amit kértünk stb stb... Szóval nem volt egyszerű és adott egy alap mindenkitgyűlölök hangulatot. 1 évig tartott mindent befejezni, ami 4 hónap alatt is meglett volna, ha jönnek és csinálják. Emiatt kb folyton bőgtem, semmi nem volt jó, mindenki rossz volt. Ha valamit meg kellett rendelni és azt a választ kaptam a hozzá nem értő eladótól, hogy "hát én nem tudom mi ez, de 3-4 hét mire megérkezik" akkor odapirítottam rendesen.. Meg közben az albérletből is elküldtek minket, mondván úgyis mindjárt kész a ház, ő nem fog várni, ha most talált új bérlőket.. Emiatt is, meg a "hormonok" miatt is nagyon sárkány voltam. Most várom a második babám, most csak sírós vagyok, ha látok pl egy árva kutyát, olyan mesét, rögtön eltörik a mécses.
2020. júl. 20. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!