Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » C3000 értékkel meddig lehet...

C3000 értékkel meddig lehet biztonsággal megmondani, hogy nem fog nyílni a méhszáj?

Figyelt kérdés
A hónap elején az orvos C3000-et írt a papíromra. Mondta, hogy ezzel így 3-4 hétig nagy valószínűséggel nem várható koraszülés indulás. Rá egy hétre a terhesgondozáson (sztk)egy másik orvos Cervix:42.5 mm írt a papírra, zárt méhszáj és tölcséresedés nem látható. A magán orvosomhoz jövő hét után megyek csak. Kérdés igazából az lenne, hogy ezek az értékek jók ahhoz, hogy ne rettegjek a koraszülés beindulásától az elkövetkező 2-3 hétben? Volt már részem sajnos benne. A szülés beindulása előtt 3 héttel is teljesen zártnak mondott a doki, tölcséresedés sem volt látható és mégis megtörtént a baj és nem is maradt velünk a baba. Most vagyok 23 hetes terhes és nemsokára elérem azt az időt, mint a korábbi szülésnél és rettentően stresszes vagyok pedig most nagyon sokat pihenek, emelt magnéziumot, vasat, terhesvitamint, c-vitamint, kollagént és progeszteront is szedek.

2020. júl. 18. 16:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
C3000 a kezdő érték. Ez azt jelenti, hogy nem vagy egyáltalán nyitva, és a méhnyak sincs megrövidűlve. Ebből nem lehet megállapítani, hogy mikor kezdesz nyílni majd.
2020. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én már a terhességem vége felé voltam (36 hét körül), csütörtöki nap még 2000-es volt az értékem,aztán 3 nap múlva 1222. Kórházba is kerültem. Egyébként 37+4 naposan szültem. Nyilván 23 hetesen nem túl valószínű, hogy baj lesz, de ha volt ilyen előzményed, azért jó, ha odafigyelsz magadra.
2020. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Semmi nem biztos egy terhességben, és pillanatok alatt változhat minden. Jobb ha mindenre felkészülsz, mint ha bármi is váratlanul érne.
2020. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1es! Köszi, igen ezzel tisztában vagyok 😊 ez a legjobb érték és így is kéne maradnia még nagyon sokáig. Remélem, hogy marad nálam is és nem lesz gond a babával.
2020. júl. 18. 18:13
 5/13 A kérdező kommentje:
2es! Köszi 😊 36 hetes terhesen valahol azért normális, hogy pár nap alatt változik de 23 hetesen nem gondolom, hogy 2-3 nap alatt normális lehet egy ilyen mértékű változás. Természetesen az a cél, hogy végig kihúzzuk 😊. Előző babánál sajnos nem voltam ilyen körültekintő és óvatos, mint most.
2020. júl. 18. 18:20
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem 3hete mondták hogy 34, 5mm ikrekkel vagyok. Várandós mondta az orvosom rengeteget pihenjek, 2 hét múlva megyek újra 30.heten én is aggódom de bizom benne minden rendben lesz, biztosan nalad is🙏🤰🍀
2020. júl. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem mértek 36 mm (19. hét) 28 mm (21. hét) negyvenvalamennyi mm-t (22. hét) 27 mm (23. hét)

Szóval nem tudom hogy most ennyire nagy a mérési bizonytalánság (több orvos, több műszer) vagy mi történik, de a 21. hét óta fekszem, és reménykedek. Elsősorban vérzések miatt lettem veszélyeztetett, nem tudom hogy a kettő között van e összefüggés. Remélem kihúzzuk a 37. hétig legalább

2020. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 6os! Gratulálok az ikrekhez 😍. Biztosan minden rendben lesz! Ha 30 hétre jönnek akkor ugyan koraszülöttek lesznek, de az életük már nem lesz veszélyben...de tovább bent lesznek, ne aggódj. Szoktál is görcsölni?


Kedves 7es!

Nekem nagyjából mindig ugyanazt az értéket írják a papíromra. A vírushelyzet kellős közepén derült ki, hogy babát várok és a magán rendelések akkor nem fogadtak új betegeket így maradt az sztk. Magán orvosnál eddig egyszer voltam, most lesz esedékes a második látogatás. Én kímélő életmódra vagyok fogva, nem véreztem szerencsére egyszer sem. A progeszteront is csak a biztonság kedvéért írta föl az orvos. Viszont nagyon sokat kell pihennem, házasélet kizárva (ez a legkevesebb). Én mindig célt tűzök ki. Most a 24 hét a cél, mert az már nem vetélés! Ha az megvan akkor már a 30 lesz a cél, utána a 35 hét. Ha 35 után jön akkor baja már nem lehet! Kitartást kívánok neked!!! 😊😊😊

2020. júl. 18. 19:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a legfontosabb sokat pihenni, csak annyit csinálni amit tényleg bir az ember ,és fontos. De a legfontosabb nem szabad idegeskedni. Nagyon sokmmindent tud befolyásolni ha valaki idegeskedik.
2020. júl. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első szülés méhszáj elégtelenség miatt lett koraszülés vagy más volt az ok? Arabin pesszáriumot nem ajánlotta az orvosod? Sajnos 1 nap alatt is kinyílhat a méhszáj, de nem szabad ezen idegeskedni. Tudom, hogy mondani könnyű. Hármas ikreink vannak, végig riogattak minket is, de én nagyon pozitívan álltam végig a dolgokhoz.

Hosszú problémamentes terhességet kívánok!

2020. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!