Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » C3000 értékkel meddig lehet...

C3000 értékkel meddig lehet biztonsággal megmondani, hogy nem fog nyílni a méhszáj?

Figyelt kérdés
A hónap elején az orvos C3000-et írt a papíromra. Mondta, hogy ezzel így 3-4 hétig nagy valószínűséggel nem várható koraszülés indulás. Rá egy hétre a terhesgondozáson (sztk)egy másik orvos Cervix:42.5 mm írt a papírra, zárt méhszáj és tölcséresedés nem látható. A magán orvosomhoz jövő hét után megyek csak. Kérdés igazából az lenne, hogy ezek az értékek jók ahhoz, hogy ne rettegjek a koraszülés beindulásától az elkövetkező 2-3 hétben? Volt már részem sajnos benne. A szülés beindulása előtt 3 héttel is teljesen zártnak mondott a doki, tölcséresedés sem volt látható és mégis megtörtént a baj és nem is maradt velünk a baba. Most vagyok 23 hetes terhes és nemsokára elérem azt az időt, mint a korábbi szülésnél és rettentően stresszes vagyok pedig most nagyon sokat pihenek, emelt magnéziumot, vasat, terhesvitamint, c-vitamint, kollagént és progeszteront is szedek.

2020. júl. 18. 16:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
6 vagyok köszönöm🥰🥰én is gratulálok és nem lesz gond nálad sem🥰🥰nem igazán mondanám görcsöl inkább nehéz a hasam de szerintem ez természetes 2 babánál bár lehet hogy van aki jobban viseli😊🥰🥰pihenek magnézium szedem mást nem is tudok, csak ezek a fránya frontok zavarnak meg 😩🤭🥰🥰kitartás
2020. júl. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

10es! Sajnos nem tudták megmondani az okát. Az orvos gyanúja szerint egy felszálló fertőzés okozhatta. Akkor csak sztk rendelésre jártam.

Most a hónap elején a magán orvosommal beszélgettünk a méhszájzáró műtétről és az arabin pesszáriumról, de egyenlőre nem látta indokoltnak ezeket, mert ahogy fogalmazott, minden olyan ott lent ahogy a nagykönyvben meg van írva. A méhszájzáró műtétet meg 24-26 hét között csinálják és legközelebb jövő hét után megyek hozzá...akkor leszek majd 25 hetes már. Szerencsére görcsöket és semmi rendellenest nem érzek...inkább az rémiszt meg, hogy korábban sem éreztem semmit. Gratulálok az ikrekhez! 😊 Előzőleg nálam is ikrek voltak...a kis drágáim

2020. júl. 18. 20:49
 13/13 anonim ***** válasza:
Ezek jó értékek. De amúgy nincs kőbe vésve ez a méhszáj dolog. Néha olyan érzésem van, hogy "túltolják", meg sokan nem is ultrahanggal, hanem kézzel nézik, ami elég szubjektív. Nekem először 40. héten néztek ultrahanggal méhszájat, 3,5 cm hosszú volt, provokációra sem nyílt, tök zárt volt. A doki azt mondta, nem fog beindulni magától. Ehhez képest másnap reggeltől délig olyan sebesség vajúdtam, hogy baromi gyorsan meglett a gyerek. Kb. kitolásra értünk be.. Nővérem hasonlóan járt. Szóval ne aggódj,ha félsz pihizz sokat, konzultálj a dokival, ha fájsz, inkább menj be.
2020. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!