Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, ha migrénem van...

Mit tegyek, ha migrénem van és majd szétrobban a fejem?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt nem szabad fájdalomcsillapítót bevenni, de ha be is vehetnék, akkor 4-5 kellene, olyan erős migrénem szokott lenni. Már reggel óta fáj a fejem, majd szétrobban. A sötét szoba meg semmilyen praktika nem segít.

2020. júl. 19. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne kezd el lesajnálni, csak mond el és kész.
2020. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

Miért nem lehet fájdalomcsillapítót bevenni?

Nekem mondta melyiket szedhetem (már nem emlékszem, talán Panadol volt). Kérdezz rá az orvosnál, gyógyszerésznél vagy védőnőnél. Akit hétvégén elérsz.

2020. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Panadol, jeges borogatás a halántékra, és próbáld meg átaludni.
2020. júl. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Panadolt lehet, nekem napi max 3-at engedett a doki. Kávé még kicsit segít, meg nekem a masszázs segített.
2020. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Migrénre kifejezetten káros ha nem csillapítod, orvos nem mondta? Első trimeszterben fejlődési rendellenességet is okozhat.mindenképp orvossal beszéld meg.
2020. júl. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is migrénes voltam az első trimeszterben, azt vettem észre, hogy mindig akkor tört rám mikor pont meg kellett volna jönnie (telefonos app jelezte, még nem kapcsoltam ki akkor). Sötét szoba, hideg borogatás, alvás, ami segített. Panadol lóf@szt sem ért nekem, 1x muszáj volt bevennem egy Nurofent, mert már nagyon nem bírtam. Második trimeszterre elmúlt, és szülés után sem jött elő szerencsére. Terhesség előtt is migrénes voltam.
2020. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs értelme 4-5 szem fájdalomcsillapítót bevenni, és az tényleg káros, viszont ha migrénkezelésre szánt gyógyszerből bevennél egy szemet, 20 perc múlva semmi bajod nem lenne. Feltéve ha felírják neked terhesen, nekem a neurológusom és a háziorvosom is egyetértően bólintott és felírta, miután magamtól mondtam hogy szedném. Ugyanis nem ajánlhatják hivatalosan terheseknek.
2020. júl. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 naponta volt migrenem az első 17 hétben. Algopyrin használt. Miért ne lehetne gyógyszert szedni? Ki mondta ezt a baromságot? Panadol migrenre nyilván semmit nem fog használni.
2020. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!