Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen kondiban vagytok a...

Milyen kondiban vagytok a terhesség felénél ?

Figyelt kérdés
Terhességem előtt sokat mozogtam, úsztam és jó kondiban voltam. Most vagyok a 21. hétben, de ha kicsit gyorsabb tempóban gyaloglok, már nem bírok és a méhemnél görcsölök úgy, hogy le kell ülnöm és nem tudok egyszerűen tovább menni. A terhességem alatt eddig minden eredmény kitűnő volt. Ennek nem később kellene csak jönnie? Végülis a 21. hét még nincs nagyon előre.
2020. júl. 19. 16:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy a terhességgel leálltál a mozgással is? Terhesen is kell mozogni, csak mást. Amúgy minden terhesség más, nem akarok okoskodni. 29 hetes vagyok, most kirándultam végig egy lillafüredi hetet hegyen-völgyön, semmi bajom nem volt. De ez lehet tök egyéni.
2020. júl. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3.baba, 38eves vagyok, 3 hetet kellett nonstop fekudni verzes miatt az elejen, total leepultem.


A masik kettovel 28 es 30 evesen szo szerint szaladgaltam, most viszont 8-10ora homeoffice es ket gyerek mellett nem jut sem idom, sem energiam hajnalban vagy keso este setalgatni, tornazni. Hetvegen kirandulunk, tegnap 5km pl, most ennyi a max. Osszehasonlitaskepp 2 eve 210kmt turaztam 4-5nap alatt. Elengedtem. Ez mar nem lesz egy fitt terhesseg, igyekszem nem zabalni es majd leadom utana ami pluszban feljon, ez 23hetesen +4kg volt, de sejtesem szerint a vege 10kg+ lesz. (elozovel 7kg volt)


A testemnek most pihenesre van szuksege, engem is meglep. 25hkm

2020. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én fociztam, rengeteget futottam, interval edzéseket csináltam, nagyon jó kondiban voltam a terhesség előtt. Gondoltam hogy fitt kismama leszek, tovább sportolok csak picit kevesebbet, hogy ne legyen magas a vérnyomásom. Hát köszi, nem bírtam. Sem a hosszú sétákat, se a terhestornát, úszást... Még az addig pillekönnyű súlyzóm is brutál nehéz lett a végére. Komolyan alig volt energiám, alig kaptam levegőt, gyenge voltam. Végig. Szülés után 4 hónappal "nyertem vissza" a erőm. Pedig problémamentes terhességem volt.
2020. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most taposom a 31.hetet.

Eddig tök jól bírtam. Most kezd egy kicsit terhes lenni a dolog. 😊

Lehet a sok front is megnehezíti a dolgomat.

Az első babával 34. hétig dolgoztam.

Most 8 hetesen itthon kellett már maradnom. Magasvérnyomás és gerincbetegség miatt nem terhelhettem magam.

Szerintem így rosszabb.

De már nem sok van hátra.

2020. júl. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem álltam le a mozgással, de már csak sétálok. Úszni nem merek már a fertőzés lehetősége miatt, terhesség előtt úsztam, kocogtam, kerékpároztam, stb. A gond azzal van, hogy se sietni, se gyorsabban menni, kocogni nem tudok, mert aztán elkezdek görcsölni. De akkor látom nem vagyok egyedül. 21. hétig 5kg-ot híztam, úgyhogy az elhízás se lehet ennek a rossz kondinak az oka.
2020. júl. 20. 15:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyszeruen csak jobban terhelodik a szervezet es lassabban megy minden. Nem veletlen hogy ilyenkor jon ki a legtobb visszer, nohet a labmeret, tobb ver kering bennunk stb, van aki konnyebben viseli, van aki nehezebben. Speciel rajtam az sem segit h ejjel amikor kipihenhetnem, rendszeresen kuruttyolok hajnali 2-4kozott mert kimegyek mosdoba, a baba felebred ra es megy a buli a hasamban.
2020. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!