Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kövér kismamák nehezen...

A kövér kismamák nehezen szülnek? Általában császározzák?

Figyelt kérdés
Voltam tegnap a védőnőnél és mondta hogy, nehéz szülésem lesz vagy császár.:-( 24 hetes vagyok 135kg-ról indultam sajnos. Volt egy depis időszakom amikor el engedtem magam. Bele kezdtem a diétába két hétre rá kiderült terhes vagyok. Mondtam a dokinak hogy diétázok és az mondta hogy, nem szabad ilyenkor diétázni. Most 145kg-t mutatott a mérleg. Elég magas vagyok el oszlik rajtam pocakom is van érzem a babót is rendesen. Szívhangot nem hallgat a védőnő ezért kifolyólag mert hájas vagyok vérnyomást sem mér én mérem itthon magamnak. A vérnyomásom 103/90, 110/80 szokott lenni akkor 134/96 körül van ha védőnőhöz megyek. Nem szimpatizálunk és minden alkalommal be szól valamit.
2008. nov. 26. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia.az ilyen tusko védönövel ne foglalkoz!!!nekem is ezt mondták hogy kövér vagyok és nehezen fogok szülni,de én csak 55kg mal keztem és 70nel szültem!kinek mi a duci,engem is állandoan szopatott a háziorvos,de egyik fülemen ki másikon be!!tedd azt te is ,oké.az meg hogy nem mér vérnyomást meg a többit az kicsit durva,mert adtol hogy valaki duci még megjár neki a teljes védönői vizsgálat,szolj a nögyogyászodnak hogy neked mi a bajod a védönővel és hogy mit lehet ilyenkor tenni,vagy menj be az önkormányzathoz mivel azok alkalmazzák és szolj ott hogy hogyan is viselkedika védönő!!!!gratulálok a babához,és ne izgulj szülhetsz te akkár simán is,ez nem suly függő!!!!20hónapos fiúcska anyukája
2008. nov. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Uramistem, milyen védőnők vannak!!! Ne aggódj, a szüléshez semmi köze a testsúlyhoz. A császározásnak, és a nehéz szülésnek egészen más okai vannak. Ne hagyd, hogy ilyet bebeszéljen Neked ez a ... védőnő!!!(az meg külön felháborít, hogy nem néz szívhangot és vérnyomást sem mér) Ne foglalkozz vele, hogy mit mond. Remélem a nőgyógyászod normálisabb. A gyerekorvost szerintem előre csekkold le, nehogy egy követ fújjon ezzel a védőnők gyöngyével. Ha igen, akkor keress másikat, mert szerencsére gyerekorvost választhatsz. (sajnos védőnőt nem)
2008. nov. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy épp ellenkezőleg: a testesebb, szélesebb csípőjű nők könnyebben szülnek. :) Nemcsak a széles medence miatt, hanem mert akiknek túlsúlyuk van általában nem olyan edzettek mint a kisebb súlyúak, így a gátizomzatuk nincs annyira megerősödve, tehát könnyebben tágulnak. Nálam annak idején pont azt mondta a védőnő, hogy mivel kicsi vagyok (158 cm magas, 45 kg-ról indultam), keskeny a csípőm, sanszos, hogy egy nagyobb babát csak császárral tudnék megszülni. És így is lett, első kislányom császárral született, bár vajúdtam előtte vagy 8 órát. Szóval ne hallgass az ilyen rémisztgetésekre! :) 37 hetes
2008. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szia, hát ezt a védőnénit is jól megfejelném úgy egészségesen nekifutásból! (az enyém se sokkal különb, nem is barátkozunk nagyon....)Szerintem is sokkan nagyobb a sanszod a könnyű gyors szülésre ha szélesebb a csípőd! Maga a súlyfelesleg nem lehet önmagában indok a császárra, egyébként meg ha jól olvasom eddig 10kg-ot híztál, ami azért nem katasztrófa ha nem vizesedsz a vérnyomásod meg látom rendben van! Szerintem egy terhesség alatt 15-20kg simán felugorhat!!!!! Elvileg ez lenne a normális nem pedig a sok agyon fogyózó piszkafa kismama! Én 55-ről indultam, most a 39.héten 70 vagyok és "végigzabáltam" a terhességem, mert jól esett! Le is haraptam volna a fejét annak aki rámszól, hogy ne egyek annyit! Ja és bocsánat, de büszke vagyok a bálnaságomra! A babám egészséges 3224gramm a becsült súlya és szerintem csak ez számít! Szard le az ilyen barmokat magasról, bár elég szényen hogy egyátalán praktizálhatnak! Ha te jól érzed magad és a baba is jól van akkor mindenki bekaphatja! Ezt az időszakot igen is ki kell élvezni!!!!!! Boldog babavárást Neked!
2008. nov. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek ezeket a kedves válaszokat! Borzasztóan éreztem magam tegnap is és éjjel is rosszul aludtam a védőnő szavai miatt. Szégyeltem is ki írni ide ezt mert nagyon kellemetlen. Vércukor terhelésre holnap megyek majd kiderül ott mi lesz mert a magas cukorral is a frászt hozta rám. A dokim rendes velem mindig nyugtatgat de meg fogom kérdezni erről a véleményét.

Puszilok mindenkit! :-) Sok BOLDOGSÁGOT kívánok Nektek!

2008. nov. 26. 10:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj! :) Én az első babámmal 20 kg-t híztam, a vérsukrom meg terhelés után lett 3,2 ami a doki szerint kifejezetten alacsony! :) Ja, és a 20 kg kétharmadát az első 2 trimeszterben szedtem fel. A cukorbetegség inkább hajlamra, nem pedig súlytöbbletre vezethető vissza. Kolléganőm cukorbeteg és XS-es ruhákat hord.
2008. nov. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 73 kg-val estem teherbe, az első védőnői vizsgálaton már 76 kg voltam. A szülés előtt 2 héttel mértek utoljára, akkor 98 kg voltam. Szóval akárhogyan is számoljuk min. 22 kg-t híztam. Minimálisan vizesedtem, a cukrom, vérnyomim normális volt. Terhesen imádtam, hogy bálna vagyok :)

A szülést meg kellett indítani burokrepesztéssel, mert valami nem tetsző volt a bébi szívhangja körül. A burokrepesztés után 7 és fél órával megláttam az egészséges kislányomat. Kettő varratom volt össz-vissz. A szülés másnapján már rendesen tudtam ülni.

A védőnőkről: már az első vizsgálat alkalmával diétára akart fogni. Nem hagytam :)

Láttam már olyat, hogy a doplerrel (azt hiszem így hívják a kézi szívhang hallgatót) nem tudja a hasi háj miatt hallgatni a szívhangot, de attól függetlenül meg kéne próbálnia. (Megjegyzem az enyém sem hallgatott soha szívhangot.)

Sajnos tényleg nem válthatsz védőnőt, annyit tudsz tenni, hogy a találkozásokat a minimálisra csökkented. Szerencsére csak a terhesgondozáshoz van kötve az egyszeri anyasági, a védőnői randevúkhoz nincs.


Egyébként meg nem kéne ezzel riogatni a kismamákat! Abban sincsen semmi katasztrófa ha netalántán császárral kell szülnöd. De ez nem ok-okozati összefüggés!

Élvezd a babavárás minden pillanatát, próbálj ne a védőnővel foglalkozni.

Üdv.

2008. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!