Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utalhat valamire, hogy második...

Utalhat valamire, hogy második terhességemből a baba sokkal kisebb súllyal születik? (kb. 1,5 kilóval)

Figyelt kérdés

Rövidesen vége a második terhességemnek. Az első baba 4600 gramm volt, a másodikat 3000 grammra becsülik. (Nem téved az ultrahang, én is sokkal könnyebbnek érzem ezt a terhességet.) A baba egészséges, "szép", de nekem a HELLP szindróma egyik tünete megvan. (a májenzim zavar, vérnyomásom és vizeletem rendben)

A doktor nem jelezte, hogy a kettő összefüggne, ezért érdekelne, spontán is kialakulhat ekkora súlykülönbség 2 terhesség között?



2020. júl. 26. 07:13
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Attól, hogy te "könnyebbnek" érzed a terhességet, még nem jelenti azt, hoyg a baba tényleg kisebb súllyal születik majd, ahogy az UH saccolás sem jelent sokat.

Másrészt a 3000 g teljesen normális súly egy újszülöttnek, nem értem, miért problémázol?

2020. júl. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy az első írja. Később se lesznek egyformák.
2020. júl. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nálam ejjora különbség nem volt, de a 3000g lányomnál 1,5 hónapot szedtem keringésjavítót, mert aggódott a doki, hogy nem lesz 2,5 kg sem / érett volt.. stb, de nem akarta, hogy sokat legyünk emiatt a kórházban/

Családi anamnèzis alapján a 2,5 kg alatti baba is jöhetett volna.


2. Baba 3500g-mal született

Nem volt nehezebb a terhesség, max a végén, de 10! Kg-malntöbbet híztam.


Szülés a nagyobb babával volt könnyebb


Szerintem a 4500g baba kevésbé “normális”, mint a 3000g

Nem volt rejtett gdm-ed, amúgy?


Amiért írtam


A 2 gyerekem mintha nem is lenne testvér


Egyikük a férjem másikuk az én családomra hasonlít.

2020. júl. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Furcsa. Nem lehet, hogy az első babádnál nem figyeltél az étkezésedre és esetleg magasabb volt a cukrod? ennél a babánál meg igen?


Én eddig akikről tudok ott maximum 300 gr eltérés volt a babák között többszörös várandóságnál.

2020. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Nalunk ugyan nem volt ekkora sulykulonbseg, de idekint ugyanattol az apatol es anyatol az egyik kikopott apja, barna haj, barna szem,ovalis arc, hizekony alkat, alacsonyabb is lesz, a masik szoke, golyo feju, zold szemu, atletikus, nagy laba van, valoszinuleg magas vekony lesz. Mindenki azt hiszi h minimum feltestverek.


Tehat ha az egyik gyermeked a csalad egyik agarol szarmazik a masik pedig a masik szuloerol, siman lehet h maskepp is alakulnak odabent. A 3000g korrekt, ne aggodj, jo egeszseget kivanok.

2020. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a terhességi cukorbetegség különösen jó tipp volt, de mind a kettőjüknél rendben volt a cukrom!

Apai ágon a testvérek 2 méter körüliek és alkatra is hasonlóak, nagy súllyal születtek. Anyai ágon én átlagos alkatú vagyok, 3600 grammos baba voltam, a fiú testvérem vékony, de nála inkább pszichológiai dolgokra vezethető vissza. De még ő is 4 kiló feletti súllyal született. Ezért is lep meg a súlykülönbség.

Az életvitel befolyásolhatja, az első terhességem alatt a nagy súly miatt sokat feküdtem, pihentem, javarészt az utolsó hónapban (augusztus). Most jövök-megyek, 'futok' a fiam után, kevesebb időm van étkezni, pihenni.

2020. júl. 26. 13:20
 7/7 anonim ***** válasza:
A 3000 g sokkal normálisabb, mint a 4600. Előbb gondolnék arra, hogy ott volt vmi fel nem ismert probléma, mint hogy a jelenlegin problémázzak.
2020. júl. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!