Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vashiány a 33. hétben?

Vashiány a 33. hétben?

Figyelt kérdés

Most telefonált az orvosom, hogy kevés a vas a véremben,

és szedjek a vitaminok mellé plusz vasat.

Volt valaki így? Nekem furi, hogy vitamint szedek és vashiányom van. Tapasztalatok, vagy esetleg valaki járt már így? Nem lehet ebből gond.


2010. aug. 3. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kellet szednem. A vitamin meg a vas az nem ugyanaz.
2010. aug. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál, de a vitaminban is van vas napi adagban 5 mg.
2010. aug. 3. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, a kismamák igen nagy százaléka szed vasat a terhesség vége felé. Ekkorra merül ki a vastartalék. A vasat tabletta formában be lehet venni.Sokan nem szeretik, mert megfogja a székletet, nálam épp ellenkezője volt. Mindkét gyermekemnél szedtem vasat. Nyugi, azzal, hogy szedsz vastablettát nem lesz semmi gond!
2010. aug. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is folyamatos vashiánnyal küzdöttem a 20. héttől kb.

A vas is jó ha eszed persze, de legjobb ha az étrendedet is ennek megfelelően igazítod. Cékla, vörös húsok, mák....

Azt is tudni kell, hogy a vérképben a vörösvérselytek számának neövekedése kb 2 hónap. Nekem az orvosom azt mondta, hogy ez egy hosszabb folyamat, mire beépül a szervezetbe.

ja és valószínű ajánlani fogják, hogy szedd szoptatás alatt is.

2010. aug. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy a vas bevitelével nem okozhatok gondot,csak nem sok ha a vitaminban is van vas és még plusz szedek .Én azt hittem egyébként,hogy ami a magzatvédökben van az elég mennyiség.

Amúgy köszönöm nektek is a válaszokat.

2010. aug. 3. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:

én még vénásan is kaptam vasat :( a

minden másnap kellett menni a dokihoz, és karba benyomta az "anyagot"

mi már csak így hívtuk a párommal, hogy megyek drogozni :)

2010. aug. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
és vas hiánynál mi lép fel? a gyerek vérszegény lehet?én ugy tudom elvon mindent ami neki kell.vagy az anyánál alakul ki vérszegénység? nekem a fehérvérsejt szám lett magasabb.ez mit jelent?
2010. aug. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ezt találtam neked:


Milyen tünetekkel járhat, ha a fvs értéke a normálisnál magasabb?

Ilyenkor a kóros fvs alakok miatt észleljük a tüneteket. Ezek a fehérvérsejtek nem képesek eredeti funkciójuk betöltésére, így fogékonyság alakul ki a fertőzésekkel szemben. Nagyon magas fvs szám vérkeringési zavarhoz vezethet (lassítja az áramlást)

2010. aug. 4. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!