Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jó ha már most kifőzöm és...

Jó ha már most kifőzöm és fertőtlenítem a cumikat, cumisüvegeket? Olyan cumit kaptunk ajándékba ami 2-től 6 hónapos korig használható. Jó újszülött babának az is? Sokra van ráírva hogy 0-3 hónapig akkor ennek is jónak kell lenni nem?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok pénteken már 37. Minden megvan már és össze van készítve de nem tudom mikor kezdjem a sterilizálást. Cumisüveget kell vinni a kórházba és engedik egyáltalán a cumit? Mibe tegyem hogy tároljam a kifőzött dolgokat a szülésig? A kórházba miben vigyem?
2010. aug. 3. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne siesd el szerintem! Lehet cumi se kell neki-hála az égnek mi is így voltunk :)


A nagyobb mérettől öklendezhet a baba-azért vannak besorolva hónap szerint!

2010. aug. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Újszülött babának 0+ cumi kell, nem a 2 hónapos kortól, mivel jobban jön a tej, nem fogja tudni enni! A nyugtató és játszó cumi is 0+ legyen! Persze kifertőtlenítheted most is, de mikor hazajöttök akkor is ráér, hiszen nem tudhatod, lehet nem is fog kelleni! De azért jó ha van cumi és cumis üveg is, mert ha kell ne akkor kelljen rohangálni!

Én nem vittem a kórházba se cumit, se cumisüveget oda nem kell! De ha megnyugtat vihetsz! Én egy nagyobb műanyag dobozban (mint az ételes, csak erősebb) tárolom őket! Nekem 3 hetes korától kell adnom pótlást, cumit nagyon ritkán használja a kislányom, mert inkább játszik vele!

6 hónapos kislány anyukája!

2010. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


4 gyerekem van, s a nagyok 9 hónapos korukig azt se tudták mi az a cumisüveg, s cumijuk se volt soha. Szopi abbahagyása után (9hó) használtunk kb. 1 évig cumisüveget.

A legkisebb viszont soha nem ivott cumisüvegből (már nem is fog, mivel 1,5 éves), s cumija sincs!

2010. aug. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ráér akkor fertőtleniteni, amikor már hazamentek a babával. Cumit vihetsz be a kórházba ha szeretnéd, de szerintem jobb lenne a legkisebb méretet vinned. Kórházba adnak tápszert vagy teát, ottani kis üvegből, szóval nem kell bevinned semmit. Én egyedül bimbóvédőt vittem meg cumit, ja meg kézi fejőt.
2010. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csináld meg most, nekünk hirtelen 2 héttel korábban jött a baba, amikor hazavittük még ki sem volt bontva a cumisüveg és a sterilizáló sem, ő meg éhes volt, nem volt annyi tejem. Nagy kapkodás volt. Ha lesz tejed örülj. Ha lesz időd, még egyszer kisterilizálod. Nálunk nem kellett cumisüveg a kórházba, a pótlást kis pohárból kapták a babák, ha nem szopiztak eleget. Inkább vegyél 1 cumit 0+ -t, ha kell vesztek még, 1 darabbal is ki lehet húzni pár napig. Gondolom a tietekre is több méretet rá lehet tenni. pl. Avent, MAM, ...

Valami tiszta, új műanyag dobozba tedd, aminek teteje is van, amit sterilizáltál.

2010. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én babám 7 hónapos volt, mikor az eredeti csomagolásából kibontottuk a cumisüveget, amit még terhesen vettem.

Szerintem ráérsz az ilyesmivel.

De ha mégis meg szeretnéd már most csinálni, sterilizálás után csomagold be folpakkba és zacskózd be.

Cumival is ráérsz, ha már otthon vagytok, a kórházban még teljesen felesleges "ledugózni" a babát.

2010. aug. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!