Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetesen jobb oldali,...

18 hetesen jobb oldali, alhasi nyomás nyormális?

Figyelt kérdés

Van, hogy órákig érzem a hasam jobb alsó részén egy adott ponton. Kicsit olyasmi érzés, mint mikor fel vagyok puffadva vagy székelnem kell(de valójában nem kell). Az elmúlt napokban többször is visszatért. Volt, hogy egy teljes napig is éreztem. Időnként társul mellé némi szurkálás, nyilallás a hasam különböző részein.


Más is érzett ilyesmit? Lehet, hogy a baba nyom valamit? Jelenthet bajt?

Egyébként hátrahajló a méhem, nem tudom, ez okozhat-e ilyesmit.



2020. aug. 6. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hátra hajló méhem van. A szurkálás ha nem tart sokáig az nem gond... valószínű a szalagok nyúlnak... A nyomás ismerős... Nálam általában ilyenkor áll neki a leányzó bugizni... Nekem azt mondta a dokim amíg nincs görcsölés és vérzés nincs para... De ha biztosra mennél akkor hivd fel a dokid tuti segít ☺️
2020. aug. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ez azért megnyugtató.😊
2020. aug. 6. 18:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Szintén 18. hétben járok és ugyan ezt érzem. Amikor legelőször történt éppen oldalt feküdtem és fordultam volna a másik oldalamra, amikor láttam, hogy kidudorodik a hasam. Sírva hívtam fel a védőnőt, de mondta, hogy nyugodjak meg csak helyezkedik a baba. (Nagyon vékony vagyok, vékony has fallal ezért látszódik). Azóta pedig már többször ereztem, olyankor mindig simogatom a hasam és “elmúlik” a dudor :) vagy lejjebb kúszik :) pedig még nem éreztem a baba mocorgását korábban.
2020. aug. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Dettó, 18 hetes, én is ilyesmiket érzek... a neten mindenütt azt olvasom, hogy normális, de a nőgyógyász pihit és két hét múlva kontroll javasolt. Amivel kicsit megijesztett... Enyhe feszülés, fájás, nyilalás itt-ott. Hol hosszabb, hol rövidebb ideig. Amúgy akkor a vizsgálaton egy hete minden tökéletesen jó volt. Nektek elmúlt a dolog, minden rendben azóta?
2020. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekem a szurkálás elmúlt azóta és már csak akkor érzem a nyomást is, amikor a baba mocorog. Nyugi neked is minden rendben lesz és el fog múlni :) :) Jó baba várást!
2020. szept. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem az orvos a pihenés mellett magnéziumot is javasolt. Nem tudom, hogy amiatt lettem-e jobban, vagy egyébként is javult volna a dolog, de azóta csak 1-2 apró nyilallás és ennyi, tehát nem lett belőle baj. Illetve nekem azt mondta az orvos, hogy sokan éreznek ilyesmiket terhesség alatt, és amíg zárt a méhszáj, addig nincs probléma.
2020. szept. 8. 18:23
 7/7 anonim válasza:
Köszi! :) Az zárva volt, igen, nem is tudom miért paráztat a nőgyógyász... konkrétan csak annyit mondott, hogy semmilyen fájdalom nem normális... na mindegy, remélem nem lesz gond. Nektek is jó babavárást! :)
2020. szept. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!