Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív teszt=9 hónap gyomorsz...

Pozitív teszt=9 hónap gyomorszorító aggodalom?

Figyelt kérdés

Ha a teszt után görcsölgetsz, félsz, hogy miért görcsölgetsz. Nézed a bugyidat minden pisiléskor, nincs-e rajta barnázás vagy vér nyoma. Az első ultrahang előtt parázol, hogy nem méhen kívüli-e, van-e egyáltalán élő embrió, szikhólyag, szívhang. A 12. hétig állandó félelem, nem indul-e be spontán vetélés bármelyik pillanatban. A genetikai előtt stressz, hogy mindene megvan-e, minden jól működik-e, nincs-e betegsége. Ha megmozdul, utána aggódsz, ha nem rúg meg három órán át. 18. heti UH előtt félelem, még mindig rendben van-e, mert XY is ennyi idősen vetélt el, meg kellett szülnie. Aggodalom, nincs-e a nyakára tekeredve a köldökzsinór.


Oké, az embernek alapvetően nem így kellene hozzá állnia, de lássuk be statisztikailag sajnos elég sok a vetélés, a beteg baba, sikertelen terhesség. Ti mennyire tudtátok elengedni ezeket a gondolatokat?



2020. aug. 6. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a pozitív teszttől kezdve éreztem hogy nem lehet baj.Viszont előtte 2 évig más se kattogott az agyamba, mint hogy lesz e?Ha lesz mikor már és még hány évbe fog telni?
2020. aug. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Első terhességemkor egyáltalán nem aggódtam. Intenzív házas élet, minden.

Második terhességemkor a 11. hétig figyeltem a WC papírt, házas életet kevés behatolással élünk, de titkon mindig is tudom, hogy “úgysem lesz baj”.

Persze ez nem igaz, bármikor közbe jöhet valami baj, de én kizárom, úgy vagyok vele hogy ha baj lesz, majd akkor engedem be a bánatot, addig azzal foglalkozok, hogy boldogok legyünk.

Nagyon nem tehetünk mást, a mi döntésünk, hogy mivel töltjük ki a gondolatainkat.


12.hetes kismama

2020. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem 9 hónap, hanem egy életre szóló aggódás. Aggódsz, hogy jó fejlődik e (nen kellene már másznia, ülnie, járnia stb) majd a bölcsibe jól érzie magát, nem e esik baja, oviba, suliba szintén (nem bántják, nem bánt e mást, nem e esik baja - az én lányomat ellökték, mászókáról esett le).

Utánna jönnek az első kijárások, kimaradások, bulizások. Kikkel van, nem e keveredik rossz társaságba, bajba stb.

És folyamatos kattogás, hogy jól neveltem e, mindent megtanítottam e neki ami az életben fontos stb.

2020. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

3-as jól írja


Pozi teszt egyenlő egy életen át tartó aggódás

2020. aug. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Csatlakozom 3-4-eshez. Napokon belül érkezik a baba, de már most tudom, hogy nem lesz jobb, aggódni fogok utána is, sőt. Eszik-e, lesz-e tejem, vesz-e levegőt, miért alszik, miért nem alszik, mozgásfejlődése rendben van-e, stb.


De szerintem ez természetes. A lényeg, hogy legyen egyensúly, és ne a paráról szóljon minden, hanem igenis több legyen a boldog pillanat. Csipetnyi aggódással :)

2020. aug. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%
😖😖😖 első, csecsemő halállal végződött terhességem után most minden pontosan úgy van ahogy leírtad! Aggódás az egész! És az elkövetkező 18-20 év is az lesz.
2020. aug. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Az gáz, ha csak én nem aggódtam?


Le lehet szólni, pontozni, de én úgy voltam vele - a környezetemben ezt láttam -, hogy a nő terhes lesz, telik a 9 hónap, minden rendben, majd megszületik a baba és mindenki rendben van.

E miatt úgy voltam, hogy "fiatal" vagyok, mi baj lehet. Persze amikor ültem az ajtó előtt uh-ra várva, akkor reménykedtem , izgultam, hogy minden rendben legyen, de nem aggódtam végig, pedig a pocakban "lusta" baba volt.

Szinte végig dolgoztam, vasárnap koncerten "tomboltam", pénteken szültem.

Természetesen most, hogy kint van, aggódom, figyelem minden rezdülését, nézem csodálkozva, ahogy nyílik az értelme.


DE!


Második babát szeretnénk, és mint egy villámcsapás, körülöttünk jó pár vetélés és egy halva születés is történt (kiírt napon köldökzsinór miatt). És csak kapkodom a fejem, hogy az eddig "rutinnak" gondolt folyamat, mégsem az.

Ennek ellenére, ha sikerül, igyekszem majd a pozitívan hozzáállni, hogy ne őröljön fel a folyamatos aggodolom, és mert tudom, hogy sajnos van, amikor nem lehet mit tenni.

2020. aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek: én sehogy. 33 hetes kismama.
2020. aug. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyereket végig izgultam, csomó betegséget elkaptam vele: hányós vírus, felső légúti megbetegedés, szalmonella... Azt hittem ha megszületik majd nyugodt leszek. Hát az elmúlt 5 évben csupa aggódás az élet, de ez a gyerekneveléssel jár. ☺
2020. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszületett ennél csak több a stressz. Mindent jól csinál-e, időben-e, eszik-e, kakil-e, mikor beszél, mit beszél, lát, hall, aztán hogyan tanul, tinikorban mikor jön haza, bántják-e, majd leérettségizik-e, lediplomázik-e, lesz-e normális párja... ilyen a szülők élete.
2020. aug. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!