Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor maradnátok otthon? Hány...

Mikor maradnátok otthon? Hány hetesen?

Figyelt kérdés
13 hetes terhes vagyok. Egy virágboltban dolgozom egy nagyvárosban. Főnököm tud a terhességről, de mondta addig ne menjek táppénzre még nem talál helyettem másik embert. Ami a legjobb,hogy meg sem hirdette az állást azota sem hogy bejelentettem,hogy terhes vagyok. Nagyváros, sokan jönnek,rengeteg temetés igy egy halom koszorú van állandoan. Meddig várjak? Nap végére elfáradok,4 éve dolgozom itt, jön a tél rettentő hideg lesz bent a boltban is a virágoknak ugyebár nemjó a meleg.
2020. aug. 20. 06:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Elvileg akármikor. A nőgyógyászodnak kell javasolnia a táppézbevételt és a háziorvosod fog kiírni.

Jelezném a főnökömnek a helyedben, hogy ha beindul a fűtésinszezon, akkor már nem fogsz dolgozni. Így lesz ideje kokolyan venni végre amit mondtál és keres valakit.

2020. aug. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki,hogy lassan keresnie kellene valakit. De eddig nem erőltette meg magát. Férjével közös az üzlet,ő csinálja a rendeléseket adminisztrációs dolgokat, neki is szóltam már,de eddig nem történt semmi. 3an vagyunk alkalmazottak,de folyamatosan a nyafogás megy,hogy most még fizethet utánam is majd plusz3 alkalmazottat... Lehet ez a legnagyobb baja.
2020. aug. 20. 07:05
 3/14 anonim ***** válasza:
de ő csak az első 15 napját fizeti a táppénznek, nem?
2020. aug. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nemtudom ez hogy működik. Nem végig? Egy bizonyos részét? Lehet füllentett ebben? Én nemvagyok ebben jártas még
2020. aug. 20. 07:46
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
Csak 15 napot fizet, úgyhogy ne nyávogjon, minden mást utána az állam fizet.
2020. aug. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Minden honapban az első 15 nap vagy az egész elején 15 nap? Meg ottvannak a járulékok meg mittudom én. Nem érdekel annyira mert nyilván nem ő dönti el hogy mwddig megyek. Ha nem lép biztosan otthagyom és akkor kénytelen keresni valakit .
2020. aug. 20. 08:48
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Egy évben 15 napot fizet a munkáltató, többit az állam, szóval pénzben nem nagy kiesés, úgy tudom. Neki csak fel kellene emelnie a seggét és kitenni egy "alkalmazottat keresünk" cetlit...
2020. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor igazábol tényleg nincs oka ennyire a pénz miatt aggódni. Hisz ezután sem 4 alkalmazottat kell majd fizetnie. Nem értem miért mondta akkor ezt. Mostmár egyre jobban érzem,hogy a jövő hónapban már nem megyek. Ezt jövő héten meg is mondom neki mert most szabadságon vagyok
2020. aug. 20. 09:01
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Én mondjuk irodai munkát végeztem, de rengeteg emberrel találkoztam naponta. Fárasztó volt, valamint pont jött a januári influenza szezon meg aztán a covid..Én az orvosommal megbeszéltem, h.a munkahelyi körülmények miatt írjon ki. A főnököm kicsit kiakadt, de megértette. Nekem többet ért a nyugalom és a pihenés, mint hogy valami történjen a babával. Sajnos volt vetélésem, ezért tudom, hogy milyen rossz élmény..
2020. aug. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Én egy üzletben dolgozom ahol ruhák, és csetreszek vannak. Klíma kikészít, 2 hete beteg vagyok miatta. Emberek egyre butábbak velünk, így a stressz is egyre nagyobb. Egész napos álló munka, amit egyre kevésbé bírok, nagyon fájnak a lábaim. 9 hetesen szóltam a főnöknek, hogy a nyarat tervezem kihúzni és vége. Most vagyok 15 hetes, másfél hét van a nyárból, most hirdette meg, jelentkező alig van, mert meghallják mennyi a fizetés, el is mennek. Egyik nap felhívott a főnök, hogy amíg nem kezdhet új ember, addig legyek már olyan kedves és maradjak... Jövő héten megyek dokihoz, az volt a tervem ki is iratom magam, mert hiába akarom, már nem megy. Szerintem meg is teszem, mert a gyerekem fontosabb
2020. aug. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!