Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok és a férjem nem...

Terhes vagyok és a férjem nem kímél, nincs rám tekintettel. Ki vagyok készülve, hatalmasat csalódtam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

7 hetes terhes vagyok, kétszer má véreztem is, pihennem és kímélnem kellene magam.


Ettől függetlenül nyilván nem tekintem betegségnek a várandósságom, ellátom a háztartást, de nem szeretnék nehezet emelgetni, bár szerintem ehhez vèrezni sem kell...


A ferjemben viszont hatalmasat csalódtam, a házassáhunk lassan 10 éve alatt sosem csalódtam még ekkorát és soha nem gondoltam volna, de lényegében esz*rja ezt a dolgot, nem is próbál kímélni.


Amikor másodjár kezdtem vèrezgetni a munkahelyen, felhívtam, hogy jöjjön értem kocsival, mert sokat kell buszoznom ès gyalogolnom, mire hazaérek és a patikába is el kelett volna mennem kiváltanom a gyógyszerem, az plusz egy kilométer. Hát, elkezdett ordítani a telefonban, hogy neki soha nem lehet egy nyugodt napja, folyton miattam kell mennie ide-oda, mert én nem tudom megoldani magamnak (a közös kocsit ő használja).


Most a vihar miatt kértem, hogy pakoljunk el a teraszról, ő hozza már be a nehezebb dolgokat, erre megint kiakadt ès ordítozni kezdett, mert nem volt kedve felállni a gép elől. Mondtam, hogy kösz, akkor majd behozom èn, az volt a valasz, hogy okén hozzam és tényleg elnèzte, hogy becipelgetem a cuccokat...


Nagyon összevesztünk és azóta kész vagyok lelkileg. Sok most a stressz az életünkben egyéb problémák miatt, sokat vagyunk feszültek, de soha nem gondoltam volna, hogy felőle el is vetélhetek, csak hagyjam békén, mert amúgy szerető házasságban éltünk eddig.


Teljesen kikèszültem, nem tudom, mit tehetnèk.

.


2020. aug. 23. 16:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
91%
Vigyél neki 100-as zsepit is, ölelgesd meg, mondd el, hogy nagyon sajnálod, mindegy elvetélsz-e, a fontos, hogy ő jól érezze magát és el ne hagyjon soha, mert te semmi mást sem akarsz, csak boldog házasságot, kerüljön akármibe, akár a gerincedbe, vagy a saját gyereked életébe, a fontos, hogy megértő legyél! Akkora szr ez, hogy ide fáj!
2020. aug. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
89%

7-essel értek egyet.

Egy férfi-nő párosban (még akár egy munkahelyen is) nekem, férfiként természetes lenne, hogy én viszem be a nehezebb holmit, a nő a könnyebbet.

Párkapcsolatban ugyanígy, és természetesen akkor is, ha a párom nem terhes.

Vagyis eddig azért már fel kellett volna, hogy tűnjön, hogy párod elnézi, ahogyan a nehezebb dolgokat is nő létedre te cipeled be, ha szükséges. Csak eddig nem tűnt fel. Sejtésem szerint azért, mert apukád ugyanígy csicskáztatta anyukádat, és te ebben nőttél fel.


Mit tegyél?

Háááát, őszintén szólva nem tudnék tanácsot adni. Nem hinném, hogy párod meg fog változni, viszont egy terhesség kezdetén válni sem jó: most leszel 4-5 évig életed legkiszolgáltatottabb időszakában.

2020. aug. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
21%
10.; Pontosan erre számítottam. Az, hogy 10 éve élnek együtt eddig harmonikus házasságban, az smafu. Most előállt egy nehéz időszak a házasságukban, a kérdező felsorolta, mi minden, plusz egy veszélyeztetett terhesség, nyilván mindkettőjükben nagy a feszültség és a stressz. Naná, hogy rögtön el kell válni, 10 évet kihajítani, egyedül maradni egy babával! Most egy válási hercehurca biztos sokkal jobbat tesz a kérdező terhességének, mint az, hogy békésen megbeszéljék a dolgokat. Azt pedig nem a férj mondta, hogy felőle elvetélhet a kérdező, hanem a kérdező feltételezi, mert ahogy a soraiból érzem, rendkívül meg van sértődve. Ezen túl kéne lépnie, ha házasságot akar. Ha nem akar, akkor hallgasson rátok. Rúgja fel a tízéves házasságát, és legyen egyedülálló anya. Merthogy ez a két opció van, több nincs.
2020. aug. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ha meg akarod őrizni a terhességet, akkor ne emelj, ne pakolj. Maradjon akkor minden ott a sz.rban. Legyél “önző“ - bár ezt inkább racionalitásnak nevezném.

Ha autó kell és ő nem jön, akkor hivj mást, vagy taxit - ezek után már eleve nem is őt hívnám fel.

És sajnos én is felkészülnék arra, hogy milyen lenne egyedül ezt végigcsinálni.

Totál begörcsölt a gyomrom attól, amit írtál.

Szurkolok neked!

2020. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
89%
Nem a kérdező mondja, hogy felőle elvetélhet... A vérzés azt jelenti, hogy könnyen vetélés lehet a vége. Egy dolga lenne, kímélni magát, és pihenni, feküdni minnel többet... Nehezet emelni meg kifejezetten tilos... Ha a pasi végignézi hogy ő cipekedik, akkor igenis felőle elvetélhet. Ez annyira durva... Egyébként a pasi tisztában van ezzel? Hogy mivel járhat ha nem kíméli magát?
2020. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
91%

Szard le nagy ívben a háztartást

Ne főzz neki csak magadra!

Ne pakolj el semmit, ne moss rá, ne babusgasd!

Egyedülálló kismama vagyok, holnap töltöm a 20. hetet❤️

Sokkal boldogabb vagyok így, hogy ketten leszünk a babával!

Egy f*sz sem ér nekem annyit, hogy kockára tegyem a gyerekem életét!

Ha ezek után sem látja be, hogy igen is neked a gyerek a fontosabb és ő innentől kezdve csak második lehet akkor hagyd el a p*csaba! Boldog babavárást!❤️🥰

2020. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
50%

Sok mindent nem tudunk.

Pl. miért 10 év házasság után terhes a feleség (nyilván első gyerekkel)?

Ha nehezen jött össze a baba, akkor annál durvább, hogy a férje nem vigyáz rá. Ha eddig nem akartak, akkor fölmerül, hogy ki nem akart (inkább) eddig babát? Ha egyértelműen csak a férj, akkor azért ebből is látszott, hogy neki nem hiányzik a gyerek és az azzal járó lemondás.

2020. aug. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
82%
Mi az oka, hogy ilyen lett? Azt írtad, eddig jó volt a kapcsolatotok. Biztos, hogy akarta a gyereket?
2020. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
80%
Eddig se volt jó ez a kapcsolat, csak most jössz rá, mert más szempontok szerint nézed. Értelmes ember, szerető társ, komoly férj nme hagyja a vérző, terhes feleségét pakolni. Tudod mit? Gyászolnám a 10 évet, amit elpocsékoltam, kedves békítő hozzászóló, és levonnám a tanulságot, hogy nem ismerek fel egy idiótát akkor se, ha velem él. De nem maradnék olyan kapcsolatban, ahol nem vigyáznak rám ha épp baj van! SOHA!
2020. aug. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ebből az jön le, hogy nem akarja a gyereket és egyáltalán nem érdekli megmarad-e vagy elvetélsz. Sajnállak, ez nagyon rossz érzés lehet.
2020. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!