Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismama vagyok! Mit...

Túlsúlyos kismama vagyok! Mit egyek, hogy keveset hízzak? Hasonló cipőben járó kismamák válaszát várom

Figyelt kérdés

8 hetes vagyok,178cm/102 kg!

Adjatok tanácsot,hogy mit egyek reggelire,ebédre,vacsira,stb,ami jó,és hogy keveset hízzak,vagy esetleg semmit (a "tartalékjaim" fogyjanak inkább)!

Amúgy alig kívánok enni.Éhes vagyok,szedek enni,de két-három evőkanál kaja után besokallok! Reggel 9-kor ettem utoljára,most egy tányér őszibarit ettem kivivel,ha főtt kajára v bármire gondolok elkap a hányinger....

Túlsúlyos kismamik írjatok,h ti mit csináltatok a kilenc hónap alatt,mit etettek,mennyit híztatok,stb!

Érdekel minden válasz

Köszi-köszi :)


2010. aug. 5. 13:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem vagyok túlsúlyos, de terhességi cukrom van és a nekünk előírt diétát nyugodtan csinálhatod! Ha beírod a gugliba hogy terhességi cukor, rengeteg oldalt fog kidobni, ami tele van jó tanácsokkal.


Sokat segíthet a védőnő, illetve egy jó nőgyógyász is, de ha ők nem, akkor minden kórházban van dietetikus, akinek ez a szakmája, el kell menni hozzá.

Nálunk is van dietetikus, aki a cukros kismamákkal foglalkozik, hogy rendszeresen jönnek hozzá tanácsért nem cukros, teljesen egészséges kismamák is, függetlenül attól, hogy van-e túlsúlyuk vagy sem!


Drukk és gratulálok! :)

2010. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


172cm 103 kg a kezdő súlyom.És még nem híztam egy dekát se. Én nem gondolkozok abban, hogy mit egyek és mit nem, azt eszem amire a szetvezetemnek szügsége van mert ő tüdja mi kell neki. Amire odafigyelek, hogy ha 18 után éhes leszek akkor semmi cukros lisztes dolgot nem eszek. Pl most grill pipi cict ettem sok kovi ubival, éhes nem vagyok jóllaktam istenien érezzük magunkat.

Szóval a lényeg halgass a megérzésedre ja és ami fontos soha de soha ne érezd magad éhesen mert azzal neki ártasz.

Remélem tudtam segíteni.

13+5 h kismami

2010. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm,sokat segítetettek!Figyelni fogok mindenre,és ha vmit megkívánok,akkor megeszem!

Sógornőmmel húsvétkor találkoztam utoljára,múlthétvégén újra találkoztunk,és megjegyezte,h sokat fogytam.Néztem rá,megköszöntem,magamban meg gondoltam,h ja,biztos,én pont olyan alkat vagyok,aki csak úgy fogy....mikor diétával nem sikerült... Azért jól esett!

Hát majd meglátjuk!

Köszi mindent.

2010. aug. 5. 21:17
 14/15 A kérdező kommentje:
Néha émelygek,néha folyamatosan ennék.Persze,h estére jött elő.Nemrég vacsiztam egy pohár tejet,kis nápolyival (tudom nem ideális,de ezt kívántam),és most éhesnek érzem magam.Egyek gyümit?!Attól nem fog elmúlni a haskorgás.... :S
2010. aug. 5. 21:19
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem valami tartalmasat kellene vacsiznod, nem nasikat. Azon felül hogy egészségtelen, 1-2 órán belül meg is éhezel tőle! Pl. szendvics teljes kiőrlésű kenyérből vajjal, sonkával, sajttal, zöldséggel vagy főtt tojás, ilyesmik.....mondjuk nem vagyok dietetikus....
2010. aug. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!