Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheleses vercukor ertekeim,...

Terheleses vercukor ertekeim, ehgyomri 3,91, 120 perces 7,89 lett, jol sejtem, hogy nem lesz jo?

Figyelt kérdés

Mire szamitsak?

Kicsit megijedtem.

26 hetes vagyok.

Eddig 3 kg jott fel ram.


2020. aug. 24. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Pont a hatarnal vagy, sztem nem lesz jo, de orvos fuggo. Nekem 8,0 volt es kaptam is a gdm es diagnozist, cukormentes, feher lisztes dietan vagyok 2 hete
2020. aug. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem a legjobb.


Dokitól fugg, hogy mit fog javasolni, mert nem mindenki veszi nagyon komolyan a határ értéken lévő eredményt


Én szemelyszerint javaslom a diétát, mert az Amúgy is hasznos

2020. aug. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Feher liszt mentes.. Igy ertettem :) sokszor keveset kell enni, napi 5x, 6x, dietetikus segiteni fog... illetve merni a cukrot naponta tobbszor(nekem a dieta ota tokeletes ertekeim vannak, kopkop)

Amikre figyelek:reggelire 2 max 3 szelet tk tönkölykenyer kb 30 ch legyen meg a reggeli.. (piritost tilos, gyors szenhidratta valik, puffasztott dolgok szinten tilosak..). Tejet 10 ora elott tilos, de azt is kitapasztalod majd, h a te cukrod mit bir s mit nem. Minden etkezes melle mehetnek a husok, turo, tejfol, sajtok, felvagottak, zoldsegek...Feher rizs helyett barna vagy basmati a jo, durum vagy tk teszta, ha lehet kimerve, egy ebed/vacsora legyen 50 gramm ch. Lenyeg,h minden cukormentes legyen, rengeteg termekben van cukor, szal mostanstol minden csomagolast nezz meg, nezd meg a cukor "szinonimait" s tudni fogod jo e az neked vagy sem. Tizoraira uzsira korpovit keksz natur joghurttal, gyumolcs, turo, iyesmik mehetnek. Nezz utana a gyors es lassu felszivodasu szenhidratoknak. Reggelire, vacsira ink legyen lassu, ebedre vegyes, tizorai, uzsi mehet vegyes, gyors.

2020. aug. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remelem "csak" dieta lesz, nem korhaz es stb. 🙂
2020. aug. 24. 16:04
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Tiltolistas kajak: gyumikbol a banan, szolo, necces a gorogdinnye, bar nekem nem reagalt ra rosszul a cukrom,kiprobaltam 2 szelettel...ezen kivul az aszalt gyumolcsok, tele vannak cukorral..Kukoricadara,griz,minden, ami feher lisztbol keszult nem jo,tehat a teljes kiorlesu termekeket, darakat, liszteket kell keresni..a baratod a kuszkusz, a bulgur, a basmati rizs,hajdina,koles. Gullon termekeknek vannak finom cikormentes kekszei, akar pohardesszertbe is szuperak, mert tejszint, mascarponet lehet. Hirtelen ennyi az, amit en megtanultam.
2020. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Ja es kb naponta 160-180 gramm ch t fogyaszthatsz, tehat erdemes merni a ch alapanyagokat NYERSEN.
2020. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
86%
Kerdezo, sajnos a terhesseg elorehaladtaval a hormonok miatt altalaban romlik a cukor..ezert is erdemes mar ennyinel is tartani a dietat. Nekem havi 1 kontrollom van szulesig a diabetologian. Remeljuk jol kitartunk a dietaval es nem kell majd inzulint szurnunk. Kitartas!
2020. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!