Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » NAGYON FONTOS! 12 hetes...

NAGYON FONTOS! 12 hetes terhes vagyok, és 2 és fél hete minden nap hányok, és 3 órája nem tudok vizet se inni, mert kihányom. Menjek be ügyeletre vagy mit csinaljak?

Figyelt kérdés
2 és fél hete vagyok táppénzen, mert szédülök és egész nap hányok. Nemcsak reggel, egész nap. Eddig tudtam vizet inni és ittam is nagyon sokat, de ma már a vizet is kihánytam. Próbáltam pici kortyokba inni, de három órája ha pici kortyokat iszok, öklendezem, mert már nem tudok mit kihányni. A sok pici kortyból lesz egy nagy adag és azt hányom ki. Mit tegyek? Menjek valahova vagy várjam meg a reggelt?

2020. aug. 25. 19:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit furcsa nekem. Eddig mindent kihanytal,de csomo viz benned maradt? Azt hogyan? hanyszor hanytal naponta eddig? Amugy igen,nem art bemenni, ha normalisak,kapsz infuziot,par napot bent pihensz,es remelhetoleg vege. Mondjuk engem kepesek voltak hajnali 4kor hazakuldeni veszes hanyassal,miutan az egy db infuzio lecsopogott,es mondtam is,hogy meg nem erzem magam valami nagyon jol... Vard meg a ferjed szerintem is,mar azon a par oran nem mulik semmi.
2020. aug. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
23%
Ugyan, ezzel en nem mennek. Nem napok ota tart, par ora alatt nem szaradsz ki. Apro kortyok, abbol felszivodik valami, igy a kiszaradas kizart. Ha ezzel bemesz kirohognek kb. Abban sem vagyok biztos, h infuziora kotnek, 3 ora miatt????? Amugy en a kolat javaslom, en is egesz nap hanytam mind3 terhessegnel, de apro kortyokban a kola segitett.
2020. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem a veszes terhessegi hanyas, az olyankor van, amikor napi 15-20szor hanysz. Nem az oklendezes es az emelyges. Es sokszor mar vert is hanysz, mert felmarodott a nyelocso. Amit te leirsz, kicsit durvabb terhessegi tunet, de nem extrem.
2020. aug. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, azt nem írtad, hogy az elmúlt 2.5 hétben napi szinten mennyit hánytál? 1-2 alkalom vagy azért többször is? Lehet, hogy kinevetnek a kórházban (jó nagy bunkóság lenne amúgy) de én is bemennék. Max kapsz hányás csillapítót és pár jó tanácsot. Ne szégyelj segítséget kérni ha rosszul vagy.
2020. aug. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
8-10x hánytam az elmúlt 2 hétben.
2020. aug. 25. 20:17
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
Átérzem. En is bementem,rengeteg aceton volt már bennem.Napi mimimum 30 hányás egészen a 36.hétig. Hetente infúzió. Ha szerencsés vagy,felturboznak és utána mar nem lesz ilyen. De menj be mert szükségetek van az infúzióra
2020. aug. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
8-10 hányás még egyáltalán nem vészes. Egyél,igyál. Ha kijön kijön, de pótold folyton. Majd amikor 5-20 percenként hánysz akkor menj be.Most pihenj
2020. aug. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
96%
Én odatelefonálnék a kórházba , hogy ilyenkor mi a teendő . Nálunk nagyon segítőkészek a szülészeten. Ha úgy ítélik meg, biztos mondjak , hogy menj be, akkor bemész , ha nem , akkor majd reggel . Ügyeletet feleslegesnek gondolom. Onnan úgyis tovább irányítanak ha gond van.
2020. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
31%
Hát, én fél nap alatt hánytam 8-10-szer egészen a 29. hétig, ugyanis előtte nem fektettek be. Ha napi 20 hányás fél éven keresztül nem okozott komoly gondot, azt leszámítva, hogy nagyon rossz volt, talán nem érdemes éjjel az ügyeletre rohannod.
2020. aug. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
91%
Orvosi ügyeletet hívd fel és kérdezd meg a dokit mit javasol. Lehet kimegy hozzád és be sem kell menned a kórhàzba.
2020. aug. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!