Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt eredménye...

Kombinált teszt eredménye 1:132 Downra.. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok pont ma, most jövök a tesztről. Az uh rendben volt, csak az a fránya Papp A alacsony.. Hogyan tovább? :(

2020. szept. 2. 20:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező. Mindenképp javasolják. Nekem is javasoltak. Te döntesz a Nofty alapján majd.
2020. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm járt hasonló cipőben. Pont nemrég beszélgettünk erről. Először azt döntsd el, hogy mi lenne a down baba sorsa. Csak mert ő pl úgy gondolta, hogy ha tényleg down, akkor is megtartja. Ezért nem is ment sehova. (A későbbiek során aztán hamar kiderült, hogy egészséges a baba, szóval nem lett súlya ennek a döntésnek, de komolyan gondolta.)

Ha döntöttél, akkor menj a tesztekre, amiket az orvos javasolni fog.

Ezt nem ilyen térítő szövegnek írtam, hanem mert úgy látom, nem az orvosi részére vagy kíváncsi. Egyébként viszonylag sok esetről hallottam, ahol kiderült a vizsgálatokon, hogy mégsincs gond.

2020. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik megértettek! Az orvosom genetikus is, tájékoztatva lettem mindenről, valóban inkább az emberi oldalára meg saját tapasztalatokra voltam kíváncsi, ki hogy döntött, ilyesmi. Meg lehetnek bárkinek ettől függetlenül plusz információi, amiről esetleg nem hallottam, vagy éppen meséltek ma róla, csak épp reszkettem és azon voltam, hogy ne sírjam el magam szóval esetleg nem fogtam fel. Én abban a percben megsemmisültem, ahogy kimondtak az eredményt, nemhogy értelmesen kérdezzek vagy tovább tudjam gondolni hogyan tovább. Nyilván próbáltunk előre felkészülni, hogy rossz eredmény is lehet, de erre azért mégse sikerült.
2020. szept. 2. 22:25
 14/16 A kérdező kommentje:
Én felfelé pontoztalak ötös szóval nem tudom :)
2020. szept. 2. 22:30
 15/16 A kérdező kommentje:
Chorionboholy vizsgálatról szerintem tőled hallottam először, köszönöm.
2020. szept. 2. 22:31
 16/16 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem ha anyagilag belefér, a niftyt akkor is megcsináltatnám, ha az eredménytől függetlenül megtartanánk a babát.

Ha ugyanis egészséges, akkor sok szorongástól és információ gyűjtéstől megkíméled magad.

Ha viazont mégis Down-kóros, arra is fel kell készülni. Esetleg speciális magzati szívultrahang javasolt vagy már előre tudsz ismerkedni érintettekkel stb

2020. szept. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!