Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Testverek kozott egy ev...

Testverek kozott egy ev korkulonbseg?

Figyelt kérdés

Van valakinek ket gyereke egy ev korkulonbseggel? Mik a tapasztalatok?

-van egy lassan negy honapos kisfiam es ugy tunik megint terhes lettem.(terveztuk csak egy ket-harom ev mulvara) nyilvan megtartjuk mert az abrotsuz nalunk szova se johet hisz a kello anyagi hatterunk is megvan hozza de kivamcsi lennek mik a tapasztalatok ha ekkorka a korkulonbseg. Milyenek a hetkoznapok a terhesseg egy ekkora gyerkoccel egyutt meg hasonlok.



2020. szept. 8. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Szuper lesz. Nyugi.
2020. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Illetve az elozo terhessegnel felszedett sulyom leadasat mindig haligattam nemvolt seom elkezdeni most nyilvan nemisfogom tudni de ketgyerek szuletese utan ha az ember testesebb nem ez a modell alkat mennyire nehez lesz ezt ledolgozni foleg ket apro baba mellett?
2020. szept. 8. 16:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez erdekel kevesbe az jobban erdekel milyenek a hetkoznapok az elejen meg mikor mar nagyobbak lesznek ovis/sulis.
2020. szept. 8. 16:22
 4/10 A kérdező kommentje:
A sulyos kommentemet nemlehet torolni de azt inkabb hanyagoljuk nyilvan nehez lesz,koncentraljunk a fo kerdesre a tobbi nemerdekes.
2020. szept. 8. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Jó lesz.
2020. szept. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Elöször is - a súlyos kommentárodra reagálva- ,a második terhesség alatt nem kell még több túlsúlyt beszerezni. akkor sincs semmi probléma, ha egyáltalán nem lesz több a súlyod a második terhesség végéte, vagy esetleg még le is megy valamennyi!

Másodszor a terhességnél valamennyire nehezebb lehet a végén a picit emelgetni, ellátni, a párodnak többet kell(ene) besegíteni. A szülés utáni elsö idöszak lesz szintén valamivel nehezebb, mert az elsö gyerek még nem érti, miért vagy többet a picivel, meg miért nem lehet vele játszani, mint egy játékkal.

De kb a kicsi egy éves kora körül a két gyerek majdnem egy szintre kerül, attól kezdve olyan lesz, mintha ikrek lennének, ami ugyan valamivel több, mint egy gyerek, de közel nem dupla annyi, mintha egyedül lenne egy gyerek.

Szerintem érdekes lesz, föleg, ha már óvodások-iskolások lesznek, nem kell igazán tartani töle!

Minden jót!

2020. szept. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk pont egy év van a gyerekek közt és imádom. Hamar összehangolódtak a napirendek, imádják egymást, a kicsi kb fél éves korától iszonyú sokat játszanak együtt. Olyan, mintha ikrek lennének, csak az egyikük 10 centivel magasabb. 😊 Nem csinálnám másképp.
2020. szept. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
13 hónap van a lányom és a fiam között. A lányom rajong a kicsiért. Én szeretem, hogy nincs nagy korkülönbség, már most összeszoktak, nincs féltékenykedés. Barátnőmnek akkor lett még egy babája amikor az első két és fél éves lett, neki megkellett küzdeni a féltékenységgel, és az ezzel járó folyamatosa hisztivel. (Ez persze nem mindenkinél van így, de náluk igen) Én örülök hogy a kis korkülönbség miatt nálunk ez nincs.
2020. szept. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszonom ez igy eleg biztatoan hangzik.
2020. szept. 8. 20:31
 10/10 anonim válasza:

Igaz mi már nagyok vagyunk, de az öcsém és közöttem is csak 1 év van. Ahogy teltek az évek, elveszett a korkülönbség teljesen és nem csak testvérek de barátok is vagyunk. Együtt járkálunk bulizni, segítünk egymásnak a kresz vizsgában, főzni minden ilyen apróság. És a szülők is örültek, hogy az öcsém velem van a bulikon mert fixen vigyáz rám valaki.Én lány vagyok és idősebb :D Mégis az öcsém néz ki idősebbnek mert magasabb stb szóval értitek

18/l 17/f

2020. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!