Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen érdemes vállalni gyereket?

Figyelt kérdés
Csak érdekel! Tudom, hogy már volt, de hátha azóta meg gondolta magát valaki :)
2010. júl. 14. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem feltétlenül életkor kérdése. 20-40 éves kor között. Amikor adott minden a gyerekhez. Először is egy rendezett kapcsolat, ahol mindketten nagyon vágynak a babára, Nem feltétlenül fontosak az anyagiak, de azért nem árt egy biztos lakhely. (nem albérlet, stb). A legfontosabb a szerető család.
2010. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 25 vagyok, lassan tervezgetjük... Jó lenne 30 éves korig megszülni a kistesót is...

Lediplomáztam, dolgozgatok, férjem szintén.Saját ház van, de felújításra szorul, azt szeretnénk megcsinálni, hogy ne egy babával kelljen végigélni azt a tortúrát...

Szerintem első babát mindenképp érdemes 30 alatt vállalni, de ez sok mindentől függ.

2010. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En 25 es 26 eves voltam, amikor szulettek a gyermekeink. A legjobb dontes volt, hogy nem akartunk tovabb varni, nagyon boldogok vagyunk igy a ferjemmel, elotte is azok voltunk, de ez teljesen mas, sokat valtozott az eletunk, felfogasunk.

Nekunk csak az volt fontos, hogy a kapcsolatunk gyerekre erett legyen, mindketten egyforman akarjuk (az elso baba a ferjem otlete volt, a masodik az enyem, kb ket percbe telt "meggyozni" a masikat. Az is szempont volt, hogy a munkank stabil legyen. Mas nem erdekelt, sajat haz, lakas nem volt, albiban voltunk, vagyunk, auto volt es mivel sokat utazunk, igy ez elengedhetetlennek szamitott.

2010. júl. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem sem csak kor kérdése. de azért attól is függ, de nem mernék éles határvonalat húzni. talán az ideális, ha 20 év fölött és 40 év alatt vállal gyereket az ember. azon belül mindenkinél máskor jön el az ideális pillanat.
2010. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem se kor kérdése! Én 21 voltam amikor a kisfiam született és 18 voltam amikor elkezdtünk próbálkozni, idén a 23-at töltöttem, és 33hetes vagyok. Én abszolut nem bántam meg a döntésemet, és a férjem sem.Azt mondjuk Így utólag annyira nem bánom, hogy nem jött rögtön össze,és volt pár évünk csak kettesben, de én Igy jól érzem magam.

Viszont ismerek olyat is aki 18évesen szült (velem egy idős),és egyáltalán nem érett meg az anyaságra sem akkor sem a mai napig sajnos. Viszont ismerek olyat aki 30 körül szült, és szintén nem érett a dologra.

Szóval ez egyén kérdése, az is hogy ki hány gyereket tart ideálisnak,és a kor is.

Az anyagiak nem a legfontosabbak hozzá,nem árt valamilyen anyagi biztosnság, mondjuk hogy a leendő anyukának meg legyen a kellő munka viszonya ahoz hogy GYED-et, meg TGYás-t kapjon. És szerintem a lakás sem feltétel, van ismnerősöm akik albiba vállalta gyereket, és tök jól meg vannak boldogok, és a gyerkőcök is.

Szerintem a lényeg hogy mind a ketten akarjátomk, és szerető gondoskodó családba szülessen a baba.

:)

2010. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma reggel volt a Bumerángnban,, hogy olyan rendeletet szeretnének bevezetni, hogy 24 éves korod után önzés, ha nincs gyereked, és fizess adót! Kicsit kiakadtam!
2010. júl. 14. 14:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mondtam,hogy 24 éves koromban szeretnék szülni.A sors viszont úgy hozta,hogy most várom az első bébinket és már 31 vagyok.
2010. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!