Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék táppénzre menni és...

Szeretnék táppénzre menni és veszélyeztetett terhesnek kiíratni magam, több okból is. Kinek a hatásköre ez? Nőgyógyász vagy házi orvos?

Figyelt kérdés

Most vagyok 7 hetes terhes. Ha a nőgyógyász hatásköre ez, akkor mit mondjak, miért szeretnék? Megkell indokolnom, vagy csak valós okkal lehet veszélyeztetett terhesnek lenni?

Jár ez valami plusz nehézséggel nekem a későbbiekben?



2020. szept. 12. 08:10
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
68%
Na szegény itt szét fognak szedni :(
2020. szept. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, kösssz!
2020. szept. 12. 08:12
 3/30 anonim ***** válasza:
64%
Csak figyelmezetetlek. Kapni fogod a "terhesség nem betegség", meg a "büdös a munka" válaszokat :/
2020. szept. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
87%
Úgy tudom a nőgyógyász javaslatára a háziorvos kiír.
2020. szept. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%

Nekem olyan munkahelyi stressz volt, hogy a nőgyógyászom magától írta meg, nem én kértem.

Amúgy beszélsz a nőgyógyásszal, aki ad egy javaslatot, amit elviszel a háziorvoshoz, aki táppénzre vesz.

2020. szept. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
78%
Nőgyógyásznak kell ajánlást írnia. Van aki bemondásra megírja, van akinek indok kell.
2020. szept. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy saját vállalkozásom van, és ugyanúgy dolgoznék.
2020. szept. 12. 08:15
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. szept. 12. 08:16
 9/30 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom mi az oka, de ha kéri valaki, akkor ki szokták írni. Mondd, hogy megviselt vagy, úgy érzed nem bírod, hosszas állás pl vagy utazás. Fantázia..
2020. szept. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Wonderwomen ***** válasza:
70%

Nőgyógyász javaslata alapján a háziorvos vesz TP-re, 2 hetente kell mindig kikérni a TP-es papírt. (nekem a védőnőm így mondta)

Nálam érdekes a helyzet, mert a védőnő is kérdezget, meddig akarok még dolgozni, a háziorvosom pedig már ki akart írni TP-re... Bölcsődében dolgozom, nem voltak oda az ötletemért, hogy év végéig szeretnék maradni, ha minden rendben addig.

Egyébként jól vagyok, nincs rosszullét és semmi a fáradtságon kívül.

Szóval ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie, mennyit bír és meddig.


13 hkm

2020. szept. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!