Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is félt egy problémás...

Más is félt egy problémás második terhességtől?

Figyelt kérdés
Az első terhességem tünetmentes volt, tökéletes eredményekkel, tíz nappal túlhordott egészséges babával. Imádom a kislányom, és nagyon szeretnék neki egy testvért, hamarosan, mert jó lenne minél kisebb korkülönbséggel (most hét hónapos). De nagyon félek, hogy valami baj lesz a terhességgel, és feküdnöm kell vagy kórházba menni (ezt biztos nem tenném meg, 100%), soha nem hagynám el őt semmiért. Ne adj isten ha valami baja lenne a második babának, egész életemben bànnám, hogy kicsesztem a lányommal. Más is félt ezektől? Szerintetek ha az első terhesség tökéletes volt, a második lehet nagyon problémás?
2020. szept. 16. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, de nem igazán ertem azt a részt, hogy nem mennél korhazba? Azt ugye tudod, hogy terhesseg nélkül is bekerulhetsz. Pl egy törés miatti műtét miatt vagy bármi, vakbél, epe stb. Ezt hogy gondolod, hogy nem tenned meg 100%?

Meg az hogy ha baja lenne a másodiknak kicsesznel a lanyoddal? Szerintem picit értékeld át. Ertem, hogy imádod a lányod, de a korhazas rész ugye sántít. Ha meg attól rettegsz, hogy a második beteg lesz, sokmindent ki lehet szűrni egy amnioval, sok mindent persze nem. Osszessegeben szerintem ne vállalj meg másodikat.

2020. szept. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Én egy problémás első terhesség miatt rettegtem attól, hogy a második is az lesz. Eddig lekopogom szerencsére minden rendben. Pár hét még (remélem) és szülök. Azt a részt én sem értem, hogy nem akarsz kórházba kerülni (ki akar???)mert akkor el kell hagynod (????)a lányodat? Miért kéne elhagynod!? Nincs a kislánynak apukája? Esetleg nagyszülők? Nem lenne esetleg fontosabb a születendő gyereked egészsége annál, hogy a kislányodat nélkülözöd egy kis időre? És ha pont amiatt történne valami a babával, mert nem mész orvoshoz? Azt te meg tudnád bocsájtani magadnak?
2020. szept. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nektek nem való a kis korkülönbség. Lehet, hogy egyáltalán nem kéne tesó. Túlságosan rá vagy kattanva a már meglévőre. Problémás terhesség esetén nem mennél kórházba, hogy ne csessz ki a naggyal? És ha abba a kicsi belehalna, mert te nem feküdtél be? Nem vagy elég érett a következőre. Lehet, hogy sosem leszel. Tégy rendet előbb a fejedben, utána gondold át még egyszer.
2020. szept. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe sem jutott ilyesmi, szintén álomterhességgel a hátam mögött. Nem is volt semmi gond, alig egy év van köztük.
2020. szept. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy nincs rendben a fejemben valami, mert ekkora és ilyen szeretetet még nem éreztem valaki iránt. Tudom, hogy van apja, de attól én még belerokkannék. Olyanokra gondoltam, hogy amikor bent voltam az osztályon túlhordás miatt, pl nem mennék be megint, mert semmit nem csináltak velem, napi egy ctgre én is be tudok menni autóval... Meg olyanok voltak bent, akik napi egy vas infúziót kaptak stb... Ezeket mind meg lehet csinálni napi bejárással, mégis befektették őket.

Aki azt írta, hogy "rá vagyok kattanva", azt nem teljesen értem, hát kire legyek rákattanva? És ezért ne legyen tesó, mert az elsőt ennyire szeretem? Csak annyi volt a kérdés, hogy más is félt e, hogy rossz lesz a második terhesség...

2020. szept. 17. 02:06
 6/7 anonim ***** válasza:

A "rá vagy kattanva" az azt jelenti, hogy nem bírod elngedni, nem tudsz elszakadni tőle, ő a világod közepe. Rossz az irány. Később gond lehet belőle. Azért is baj, mert előrevetíti, hogy a második gyereket mindig a nagyhoz fogod hasonlítani, aki nyilván más lesz, mert nincs két egyforma gyerek/ember. Emiatt pedig lehet, hogy nem fogod annyira szeretni, különbséget fogsz tenni köztük. Ez a kicsinek nagyon rossz lesz, a nagy meg elszállhat tőle, elkényeztetett lehet (nem azt mondom, hogy biztosan így lesz, de nagyon erősen benne van a pakliban).

Szerintem ne a kis korkülönbségre koncentrálj, inkább arra, hogy akkor vállalj második babát, ha a nagyot már "el tudod engedni" bizonyos értelemben.

2020. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat gondolkodtam, várunk addig, amíg nem lesz ennyire kiszolgáltatott.
2020. szept. 17. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!