Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munka nélkül kora terhesen...

Munka nélkül kora terhesen mik az esélyeim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél hete felmondtam a munkahelyemen, mert vállalhatatlanok voltak a körülmények, mint a fizikai, mint a munkatársak részéről, elég kemény illegális szerekkel éltek munkaidőben stb...

Egy hétre rá lett egy szép pozitív tesztem. :) Ennek most nagyon örülök, itthon pihizek, volt egy vetélésem, ezért nagyon figyelek magamra, 31 felett vagyok, IR beteg.


Azon agyalok, hogy milyen lehetőségeim vannak? Elmegyek közmunkára, és azonnal kiír a dokim, vagy kiváltom a vállalkozóit, és úgy?


Valaki adjon valami tippet. Nekem a gyerek egészsége az első, de a jogviszonyom rendezése sem egy utolsó szempont.


És nem, nem akarok egy munkáltatót sem csőbe húzni, hogy felvesznek, és kiderül, hogy addigra pl. 8-10 hetes vagyok. Ezt nekem nincs gyomrom megjátszani.



2020. szept. 28. 06:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Munkanélkülire el tudsz menni szülés előtt, arra figyelj, hogy a szülés napján is rendezett legyen a jogviszonyod. Akkor minimálbér alapú gyedet fogsz kapni, ami nem sok, de a gyesnél jobb.
2020. szept. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%
Miért mondtál fel? Miért nem próbáltad meg elintézni a táppénz szülésig, utána csed majd gyed. Nem értem mit akarsz a közmunkával? Nyilván van már annyi munkaviszonyod hogy te és a párod megtudtátok volna oldani ezt a helyzetet.
2020. szept. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mert az irodában mellett szívták azt a rohadt füvet, azért mondtam fel, és 1 héttel később derült ki, hogy babát várok.


Munkaviszonyom rendben van, csak szülésig szeretnék rendezni. Közmunka az azért jöhet szóba, mert egyszerűbb a rendezése.

2020. szept. 28. 07:07
 4/12 A kérdező kommentje:
2-es: leírtam virágnyelven, de ennél érthetőbben nem tudtam burkoltan leírni. Te sem maradnál ilyen helyen.
2020. szept. 28. 07:09
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem, nincs rendben a munkaviszonyod. Ha a szülés napján nincs elő szerződésed, akkor teljesen mindegy, hogy előtte mennyit dolgoztál.
2020. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5: ja, értem. Ezért kérdeztem is a leírásban, hogy melyik a jobban járható út? Közmunka program, irodán, vagy vállalkozói jogviszony? Mindenképpen rendezni akarom a jogviszonyom, csak kérlek olvasd el, ahol kifejtettem, mielőtt nekem estek.
2020. szept. 28. 08:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Közmunkára se vesznek fel terhesen, árról nem is beszélve, hogy az határozott idejű szerződés, nem pedig határozatlan. A tappenzcsalas se jó ötlet.
2020. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igaz, ezt teljesen el is felejtettem. Valamit kiagyalok. Most még egy hónap biztos, hogy itthon, nyugalomban. Tudod, a 7.-8. hét még kritikus, utána szabadabban merek mozogni én is. TB-m fizetem, tehát az nem kérdés. Munkaügyis tanfolyam lehetett volna még járható út, ám levelezőn most kezdtem a fősulit, tehát az az opció is kilőve.


Bánni, nem bánom, hogy eljöttem a volt helyről, biztos, hogy szétcsapna most az ideg, hogy mikor lélegzek füstöt zárt térben....

2020. szept. 28. 10:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a munkanélkuli támogatást szulés elött igényeled meg akkor kapod a csedet, gyedet stb. nekem több helyen ezt mondták .

Boldog babocavárást, gratulálok!

2020. okt. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
még annyit h ne most igényeld , de akkor fizeted most a tb t magadnak. Azt ne feledd fizetni. Amikor munkanélkulit kapsz akkor ök fizetik helyetted. Remélem segítettem. Legalább te ne cs..eszd el mint én, nekem tul késön szoltak erről
2020. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!