Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munka nélkül kora terhesen...

Munka nélkül kora terhesen mik az esélyeim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Másfél hete felmondtam a munkahelyemen, mert vállalhatatlanok voltak a körülmények, mint a fizikai, mint a munkatársak részéről, elég kemény illegális szerekkel éltek munkaidőben stb...

Egy hétre rá lett egy szép pozitív tesztem. :) Ennek most nagyon örülök, itthon pihizek, volt egy vetélésem, ezért nagyon figyelek magamra, 31 felett vagyok, IR beteg.


Azon agyalok, hogy milyen lehetőségeim vannak? Elmegyek közmunkára, és azonnal kiír a dokim, vagy kiváltom a vállalkozóit, és úgy?


Valaki adjon valami tippet. Nekem a gyerek egészsége az első, de a jogviszonyom rendezése sem egy utolsó szempont.


És nem, nem akarok egy munkáltatót sem csőbe húzni, hogy felvesznek, és kiderül, hogy addigra pl. 8-10 hetes vagyok. Ezt nekem nincs gyomrom megjátszani.



2020. szept. 28. 06:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Jó reggelt! Köszönöm szépen!


Átkértem magam nappali tagozatra. Itt filóztam a kérdés után, hogy mit kéne, hogy kéne.. Így van most jogviszonyom. Kiszámoltam, hogy a szülést megelőző két évben lesz 402 biztosított napom, ami munkaviszonyból származik, az alapján kapjuk a kicsire az ellátást, és nappali tagozatos hallgatói jogviszonyból megyek majd szülni. Utána szeptembertől vissza levelezőre, vagy passzív félév, az a pindúrkától függ, hogy menni fog-e vagy nem. :)

2020. okt. 21. 07:13
 12/12 anonim ***** válasza:
Azért kérd ki egy tb-s véleményét, mert szerintem nem ilyen könnyű kijátszani a rendszert.
2020. okt. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!