Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor és hogyan jelentette...

Ki mikor és hogyan jelentette be a 2.gyerek érkezését?

Figyelt kérdés

Mar van egy másfél éves fiunk. Ővele 7.héten voltam dokinál, utána mondtuk el a nagyon közeli barátoknak, rokonoknak.

Azt a 18.heti uh után, mikor már tudtuk a nevét, akkor egy életeseményt hoztunk létre a facebookon, coming soon felirattal, illetve egy kék fiú bejelentő, es egy uh képpel.


Tesóval tuti nem akarok addig várni, és valami hasonlo frappáns módon szeretném bejelenteni.

Valami tippetek nincs erre?


2020. okt. 1. 12:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Rettenetesen frappáns egy facebook életesemény... :D (Jöhetnek a kövek és mínuszok :D)


Gyújtsatok fel egy esőerdőt a gyerek nemének színét jelző tűzijátékkal, most az a divat.

2020. okt. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem teszem ki őket a fb-ra, és targetált hirdetéseket se akarok kapni a köv. 20 évben arról, hogy épp mit vegyek meg nekik. Az adataik kiszolgáltatásáról nem is beszélve.


Személyesen mondtuk el mindenkinek, akire tartozik. Aki meg eddig se nézett ránk, az megtudja majd pletyka formájában, ha mégis érdekli.

2020. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Mi így csináltuk. Felírtuk egy táblára ezt az előléptetés szöveget a lányunkat mellé állítottuk, kezében egy ultrahang képpel.


[link]

2020. okt. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Az elsőt egy uh képpel, kis zoknival, cuki kutyával pózolva jelentettük be. Korábban jött, mint kellett volna és nem maradt velünk. Nyilván azt nem tettük ki, hogy elhunyt a gyerek így elég fájdalmas volt, amikor a kiírt idő körül kérdezgettek, hogy egyben vagyok-e még, várják a képeket és nincs a fb-on...Ezért eldöntöttük, hogy a következő terhességem nem fogjuk bejelenteni sehol. Majd tudatjuk a jó hírt ha megszületik pár hét múlva.
2020. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Bár nem volt ilyenem de egyszerűen sehogy se jelenteném be. Elmondom közeli ismerősnek, barátnak, éppen elég ha ők tudják.
2020. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
Ugyanúgy, mint az első gyereknél. Csak simán elmondtuk a családtagoknak, barátoknak.
2020. okt. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Egy barátnőmnél a közeli rokonai úgy tudták meg a hugi érkezését, hogy a kislánya a karácsonyi közös ünneplésre egy "nagytesó leszek" feliratú pólóban ment el.

Én a második érkezését úgy mondtam el, hogy Algopyrint kértem (az elsővel úgy derült ki a terhesség, hogy csak Algopyrint szedhettem a baba miatt és kértem egyet anyától. Ő rávágta, hogy másik gyógyszer nem jó? Mi van, terhes vagyok?). Egyértelmű volt ezek után a második.

Távoli ismerősöknek nem mondtam, rengetegen máig se tudják. Az életesemény kiírása szerintem magamutogatás.

2020. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Amikor hallható volt a szívhang, a 8. héten. Nagyszülőknek úgy, hogy csináltattam egy "Nagytestvér" pólót az első gyermeknek és abban mentünk hozzájuk látogatóba. 1-2 perc kellett, hogy észrevegyék, volt nagy öröm.

Barátoknak simán csak elmondtam. Facebookon egyáltalán nem tervezem bejelenteni.

2020. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem is az a tesóbevonásos dolog a legjobb :D
2020. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a megfelelő értékelés.

Nek az volt a kérdésem, ki hogy nem jelentené be, illetve ki nézi le a másikat emiatt...

Nekem kb 100, férjemnek 200 ismerősünk van a facebookon, akiket ténylegesen ismerünk, szeretünk. Velük is mg szeretnenk ezt osztani ez nem kérdés... nyilván nincs kapacitásunk mindenkinek egyesével irogatni, vagy személyesen talalkozni, hisz sokan ol a világ másik felén élnek...

Magamutogatás egy ilyen életesemény, ezen jót nevettem. Végülis 3gy gyermek várása, bejelentése biztos nem az életünkkel kapcsolatos esemény 😅 mindjart meg is kövezem magam, mert pl az esküvőnket is kitettük, ezzel "magunkat mutogatva"...

Szóval 1 szó mint 100, akik épkézláb választ adtak, nekik nagyon köszönöm, nem sok ilyen volt 😃

2020. okt. 1. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!