Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet kérni pszichológus...

Lehet kérni pszichológus segítségét?

Figyelt kérdés

Már a kezdetektől tudjuk, hogy méhszájnál tapadt meg a méhlepény. 20 hét körül vérezni kezdtem, hatalmas volt a pánik, rohantunk a kórházba. Bent voltam 2 hétig, majd hazaengedtek úgy, hogy csak a legszükségesebb esetekben kelhetek fel az ágyból. Most a 28. hétben járok és az orvos javaslatára következő hétfőn be kellene feküdnöm a kórházba, ahonnan baba nélkül már nem jövök ki.

Őszintén szólva engem rettentő mód megvisel ez a helyzet. Itthon még csak-csak elvagyok az ágyban, pihenek, nyugis a környezet, de a kórházi környezettől konkrétan betegnek éreztem magam.

Értem, hogy ez az érdekünk, így leszünk biztonságban, de depresszív gondolataim vannak és ezek nagyon megijesztenek. Úgy érzem szükségem van segítségre, hogy feldolgozzam a helyzetet és a nehéz várandósságom ne nyomja a bélyegét a babavárásra, a kapcsolatunkra, a baba érkezésére, stb.

Boldog édesanya szeretnék lenni, nem egy olyan rakás plötty, mint aminek érzem magam. Kérhetem az osztályon, hogy foglalkozzon velem pszichológus? Van erre lehetőség?


2020. okt. 4. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem elsősorban egy barát is megteszi, akivel sokat beszélgethetsz, akivel telik az idő.

Gondolj arra, hogy ez csak a szülésig lesz így, pár hét az egész. Nekem 3 hétig kellett feküdnöm mellhártyagyulladással, hát a végére biztosan belebolondultam. Nem csoda. Az ember csak fekszik, és ráadásul aggódik és jönnek a gondolatok amiktől csak rosszabb lesz.

Tudom, nem tanácsért jöttél, de ha elfogadod, mondok valamit. Ne olvasgass össze minden rémhírt a neten, főleg az állapotodról. Teljen el ez a pár hét optimista gondolatokkal, ne gondolj a rosszra, vagy hogy mi történhet. Nézz egy kellemes vígjátéksorozatot, Agymenőket kifejezetten ajánlom erre a célra :)

2020. okt. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jaj neem. A kezdeti pánik után igyekszem csak arra gondolni, hogy minden rendben lesz. Nem olvasgatok, nálam vannak az sos számok, ha gond van rohanunk, vagy mentőt hívunk. Nem olvasgatok rémhíreket már. Hiszem, hogy minden rendben lesz. Filmet, sorozatot nézek, könyvet olvasok, de így 2 hónapnyi ágynyugalom után mostmár a hátam közepére sem hiányzik a kórház is. Úgy érzem meghülyülök.

Itthon legalább itt a jól ismert közeg, a férjem mellettek van és a barátaink is sokszor átjönnek csak úgy szórakoztatni. Így bár kényelmetlen, egészen tűrhető a helyzet, de rettegek a kórházban töltött hetektől és nagyon úgy érzem, hogy fogytán az erőm, türelmem, mindenem. Eddig elboldogultam lélekben a helyzettel, de úgyérzem már nem tudok.

Elképzeltem, hogy egy kiegyensúlyozott, jövős-menős kismama leszek, aki dolgozik, amíg tud. Ehhez képest 2 hónapja egyhelyben fekszem. :)

2020. okt. 4. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Egyrészt van pszichológus, legalábbis nálunk volt. Másrészt én is ennyi idős terhesen kerültem be, de annyira rosszul voltam, hogy nem tudtam már ezen agyalni, hogy most milyen rossz nekem befeküdni. Amikor terhes vagy és anya leszel akkor át kell valahogy komponálni a dolgokat a fejedben, mert onnantól kezdve ahogy megszületik nagyon sok dolog fog háttérbe kerülni, nem olyan nagy dolog pár hetet kórházban tölteni ha cserébe gyereked lesz és ezt úgy mondom, hogy gyerek előtt rettegtem a kórházaktól. Hozzásegítenek, hogy egészségesen megszülessen a baba. Mellesleg sorozatot nézni bent is tudsz egy tableten.
2020. okt. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rajta volt a méhszájon a lepény. A 36.héten befektettek a császárig, máshogy nem szülhettem. Őszintén nekem a terhesség egyik legjobb időszaka volt. Én a korábbi vetélés, meg a lepény dolog miatt sokat aggódtam a terhesség alatt. Erre még rájött a koronavírus berobbanása. Be voltam zárva a 4 fal közé, a férjemen kívül nem találkoztam senkivel. Majd beutaltak a kórházba, ott mindennap kétszer nézték a baba szívhangját, néztek engem, volt ctg, tehát nem kellett izgulnom a pici miatt. Lettek jófej szobatársaim, egész nap beszélgettünk, nevettünk stb..Sorstársakkal voltam, a terhesség alatt a vírus miatt nem találkoztam korábban várandós anyukákkal.

A férjem is nyugodt volt, hogy nem otthon indul be a szülés, mert nekem a lepény helyzete miatt életveszélyes lett volna.

2020. okt. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Átformálhatom a gondolkozásom, ahogy igyekszem is folyamatosan, de most tényleg azt érzem, hogy segítségre lesz szükségem. Nyilván végig csinálom és igyekszem kihozni az egészből a legjobbat, de jó lenne közben szakemberrel megosztani a gondolataimat.

Sokat küzdöttünk a babáért, így ez a pár hónap már nem oszt, nem szoroz, ha utána egészségesen tarthatom a karomban, de mostanra egy picit elfáradtam lélekben. Sokszor eszembe jut, hogy talán okkal nem akart összejönni ez a pici.

Mindegy. Összegezve, nem szeretném elhúzni ezt addig, hogy esetleg szülés után csúcsosodjon ki bennem ez az érzés kavalkád. Szeretném inkább most rendezni a gondolataimat vezetett beszélgetésekkel, felkészülni a szülésre.

Eddig semmi nem úgy alakult, ahogy elterveztük. Szerintem csak előnyömre válhatnának ezek a beszélgetések. Korábban is jártam pszichológushoz komolyabb problémák nélkül és mindenkinek receptre írnám. :) Remélem lesz lehetőség rá.

2020. okt. 5. 08:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne olyan komoly terápiát képzelj el, arra ott nincs kapacitás, heti fél órát beszéltem vele, abban igazad van, hogy szülés után minden nehezebb lelkileg, sőt nekem már szülés előtt, a 34. héten lettek szorongásos rohamaim.
2020. okt. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alap esetben is jó lenne, ha minden kismamának lenne alkalma pszichológussal beszélgetni a szülés előtt.

Egyáltalán nem szégyen, sőt felelősségteljes dolog segítséget kérni, haúgy érzed, elakadtál. Többen vállalnak már online tanácsadást, a kórházban csak be tudnak engedni heti 1 órára egy félreeső kis szobába, hogy konzultáljatok.

2020. okt. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!