Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék segítséget kérni?

Hogyan tudnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.... Ezt leírom hogy tudjátok mi a szitu:

Eléggé rosszul vagyok a tanáraim szerint depressziós vagyok,ami lehet bár nem nagyon akarom ezt elfogadni... mostmár több mint egy hónapja rosszul vagyok az elején csak rossz hangulatom volt (szomorú voltam, csak sírtam)majd az idő halattával fizikai tüneteim is lettek:fejfájás,hasfájás szédülés,hányinger/hányás aludni se tudok és enni sem nagyon... ha lehetne csak aludnék nincs kedvem semmihez. Voltak már öngyilkos gondolataim is és vágtam is magam... erről anyukám nem tud de nem is akarom hogy tudjon róla. Állandóan csak baszogat hogy nem csinálok semmit, mondtam hogy nem vagyok jól de csak azt mondta szedjem össze magam de nem tudom! egyszerűen nem megy... A tanáraim pszichologushoz akarnak küldeni(de nem nagyonm szeretnék oda menni...) de volt olyan aki azt mondta ide már pszichiáter kell...(de azt mondták hogy most szerencsém van hogy nincs suli de ha a suliba látják ezt hogy nem vagyok jól biztos hogy pszichológushoz kerülök és nem lesz választásom...) a lényeg hogy az egyik tanárom szólni akar anyukámnak (szombatig van időm elmondani anyának ezt külömben ír az ofőmnek az ofőm meg szól anyának..) anyukám nagyon mérges rám mivel valaki névtelenül bejelentést tett a gyermekvédelmiseknél és voltak kint (amiért én kaptam ki) ugy hogy anyukámnak nem kell erről tudnia , de nagyon rosszul vagyok tényleg segítség kéne de hogyan lehet ezt megoldani?! mivel kiskorú vagyok ezér anyukám engedélye kell ezekhez... Mit lehetne csinálni?

kérlek segítsetek! és nagyon köszönöm előre a válaszokat!



2020. máj. 13. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarsz szakértőkhöz fordulni, szerinted ki más tud rajtad segíteni?
2020. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem is az hogy nem szeretnék belátom hogy ez kell tennem csak nem tudok.. csak hogy akarnék se tudnék anyém miatt..
2020. máj. 13. 21:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Iskolapszichológus tud segíteni ha úgy érzed. Anyukádnak mond el szerintem. Amúgy a tanár most miért intézkedik? Mármint nincs is suli. Ezt a részt nem értem.
2020. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hogyan kerültél ilyen állapotba? Valami trauma volt vagy ilyesmi?
2020. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tunderhegy? Körzetben lévő mentálhigiénés ellátásnak kell lennie. Vannak ingyenesen hívható számok is
2020. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amm a 4 válaszolnak apukám születésem óta nincs velünk ami eléggé megviselt és hát megpróbáltam megkeresni csak hogy nem tetszett ez neki...
2020. máj. 14. 02:14
 7/9 A kérdező kommentje:
A tanárt én se értem mikor elkezdtem neki mondani a problémám megígérte hogy nem fog szólni senkinek de amikor finoman mondtam neki hogy meg akarok halni ott már problémák voltak... De azt mondja hogy ezek a fizikai tünetek már veszélyesek...
2020. máj. 14. 02:17
 8/9 anonim ***** válasza:
5%

Te Jó Ég! Különböző kísértéseket szenvedsz Szegénykém. Van otthon szentírás? Online bibliát keress, mert sajnos MÉG MINDIG NEM NYITOTTAK KI A TEMPLOMOK!


Édesanyáddal nézzetek online istentiszteleteket! Tartsatok néha tanulási szüneteket - ÉS PRÓBÁLJATOK VALAHOGYAN SZERETETTEL FORDULNI EGYMÁS FELÉ!!!


Imádkozzatok egymásért! A keresztények további összetartozásáért/összetartásáért! Apukádért is imádkozzatok - bármit is tett, amiért most még nem tud megbocsátani Édesanyád!


Valamiféle lelki táplálékot keressetek - valami humorforrást, hogy JÓKEDVRE DERÜLJETEK MINDKETTEN!


Ui: Gyermek lelkisegély vonalat hívd fel!

Interneten megtalálod. Édesanyád is keressen egy felnőtt lelkisegély vonalat, mondja el az aggályait! Hátha meg tudják nyugtatni, vagy építő jellegű ötletet mondanak el neki, mikor mit csináljon!

2020. máj. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Van kiút! Én is átmentem 16-18 éves koromban egy súlyos depresszión, volt két öngyilkossági kísérletem, és később, a felnőtt életemben is visszatért ez a betegség. Utólag két dolgot sajnálok: 1. hogy nem fordultam időben szakorvoshoz (pszichiáterhez), és 2. hogy nem mindig szedtem az orvos ajánlása szerint a gyógyszeremet. Fordulj mielőbb szakorvoshoz, hidd el, segíteni fog! És ha gyógyszert ír fel, akkor szedd! Tudom, hogy furán hangzik, de én hálás vagyok a gyógyszeriparnak, hogy helyrehoztak. Jelenleg boldog és kiegyensúlyozott felnőtt vagyok. Sok sikert neked!


31/L

2020. máj. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!