Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhes vagyok....

Mopszgazdi kérdése:

Veszélyeztetett terhes vagyok. Mit tegyek hogy kisegítsem a férjem keresetét?

Figyelt kérdés

9hetes terhes vagyok és az orvosom leállított a munkáról mert veszélyeztetett lett a terhességem. :(

Már csak a férjem keres de én nem tudok tétlenül ülni itthon, az ő fizetéséből élünk ugyebár de segíteni szeretnék neki csak nem tudom hogy hogyan.

Gondoltam arra hogy szeretek kreatívoskodni esetleg ajtódísz készítés vagy hasonlók, tudom nem sok de több mint a semmi. Nektek van esetleg valami jó tippetek hogy itthon miből tudnék pénzt csinálni, vagy valaki járt már így?

Köszönöm a válaszokat előre is! :)


2020. okt. 11. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Tanulj meg kötni, horgolni. Én most nem is rossz pénzt költöttem el egy űbercuki horgolt sityakra a fiamnak.

Ajánlhatod újszülött fotózásra is.


Ha nem veszik, akkor legalább lesz pár szép kötött ruhátok, és lefoglalod magad.


De azt ertsd meg, hogy a te dolgod most nem a pénzkeresés, hanem hogy életben maradjon a gyereked. Ha túlterheled magad és elvetélsz, akkor is megéri az a havi 20ezer forunt am8vel beszálltál a családi kasszába? Tényleg annyival előrébb lennétek?

2020. okt. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippet! :)

Igen a legfontosabb a picikém élete nekem is ezért gondoltam itthoni könnyű dolgokra, amit ülve esetleg még fekve is lehet csinálni :) semmi pénzért nem csinálok olyat amivel ártok a kis manónak csak az itthoni egyszerű “munka”

2020. okt. 12. 00:06
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom mit horgolnál de a fonal nem olcsó dolog.2 gombolyagból kb. egy sál jön ki.
2020. okt. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Az a baj, hogy mire ezekbe a kreatív dolgokba belejönnél annyira, hogy eladható minőséget csinálj, addigra megszülnél és kevesebb maradna a családi kasszába, mint előtte.


Rengeten kreatívkodnak otthon, és ahhoz, hogy pont a tiédet vegyék meg, valami olyan pluszt kell belevinned, ami miatt pont a tiédet szeretnék megvenni.


Én harisnyavirágot kezdtem el csinálni, mikor terhes lettem, és bizony a gyerek 1 éves koráig, max ilyen heti 1-2-t tudtam eladni kb 1500 ftos haszonnal. De az első 9 hónapban dobáltam kifelé őket, és még úgy is havi 5000 ftba került, hogy a ládát a férjem csinálta hozzá fa anyagból, a harisnyát innen onnan szedtük össze rokonoktól.


Ezeket is tanulni kell, nem úgy működik csak, hogy neki állok és csinálom, főleg ha semmi előképzeztséged nincs hozzá. Pl sose horgoltál, lövésed sincs a virágkötészetről, stb.

2020. okt. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kihasznalnam az idot es online nyelvranulasra/tanulasra forditanam. Nem most terul meg, de garantaltan hozzaad az oneletrajzodhoz.

Most nincs itt az ideje h dolgozz.

2020. okt. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem beszélve arról, hogy amíg ezeket eladod, simán idegeskedhetsz a határidők, bunkó vevők miatt. Mondom ezt úgy, hogy az első voltam és a horgolást, kötést javasoltam. Egyébként nem kell ám ennyire lepontozni, a kérdezőnek csak kell valami ami lefoglalja annyira, hogy ne ezen járjon az esze. A családi kasszához úgyse tudna hozzájárulni. Ha konkrétan ágyhoz kell legyen kötve, akkor meg bármit csinál, extra munka a férjének. Beszerezni az alapanyagot, eladni a terméket.


Amennyiben nincs valami olyasmiben jártasságod, mint programozás, vagy könyvelés, akkor azzal tudsz a legtöbbet a családi kasszához tenni, persze ha lehet mozogj, hogy finom, de olcsó kaját csomagolsz a párodnak, így nem kell beülnie munka közben sehova. Már ha úgy eszik.


Egyébként inkább lazíts, ne a pénzen stresszelj. A táppénzt úgyis kapni fogod, azzal beszállsz a családi kasszába. Gondolj bele. Mondjuk sütsz süteményeket karácsonyra, de azt is ugye el kell adni, el kell küldeni, ha bármiből rossz alapanyagot használsz, vagy nem mosol eleget kezet, akkor panaszkodnak majd, betegek lesznek. Komolyan megéri a stresszt és a kínlódást, és a befektetett pénzt az a talán pár ezer fontnyi nyereség?

2020. okt. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem kapsz tappenzt?

Mi a munkád, hogy könnyített munkakörbe nem tudnak tenni? Mi a végzettséged?

2020. okt. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tappenzt csak kapsz?!
2020. okt. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!