Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenképp tartani kell a...

Mindenképp tartani kell a diétát, ha 7,7 a cukor terhelés?

Figyelt kérdés

A háziorvosom szerint egyek rendesen, csak a cukrot mellőzzem. De ő azon az állásponton van, hogy kell a babának a tápanyag. Nagyon alacsony és vékony testalkatú vagyok. 51kg-val kezdtem a terhességet, hiztam 5,5-t eddig. A magán doki szerint pedig 160g ch diéta szükséges. Kísérletezek vele de sokszor éhes vagyok, és nem is tudom, hogy ezzel mindent meg adok-e a babának.

Van olyan, aki nem tartotta a dietat ilyen érték mellett? Lett valami következménye?



2020. okt. 17. 11:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

Rendesen


Unokatesóm tartotta a diétàt, mégis 4620 g baba lett.

Hál isten a cukra mindkettejüknek helyrejött.

Fb csoportban egy anyuka nem tartotta rendesen


Cukros maradt egy életre

Baba meg fejlesztésre szorul 8 hónaposan nem is forog

2020. okt. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%
Tévhit, hogy a vékonyak nem lehetnek inzulinrezisztensek vagy cukorbetegek. Sőt ha valaki nem kövér, még sokkal nehezebb is befolyásolni... tartsad a diétát, 7,7-es érték az magas, hiába van éppen a "normális" tartomány felső határán. Ártani nem fogsz vele. (Tulajdonképpen senkinek nem indokolt fél kiló szénhidrátot zabálnia terhesség alatt vagy azon kívül.)
2020. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Derjaderja ***** válasza:
90%

Jajj. Figyu. Leírtam máskor is itt, de leírom meg egyszer.

Nekem 7,0 lett a terhelésem, és már akkor olyan cukorbeteg voltam, hogy az otthon mért ertékeim alapján engem 140g ch-ra tettek, de nemhofy cukrot, hanem krumplit, rizst se ehetek, a gyümölcsök közül is csak pár dolgot, max uzsira. Picit kevesebbet is eszek, mint 140g, hetek óta inzulinhatáron vagyok.


Tudod mért van ez? Egyrészt mert a 120 perces érték nem informatív, a kismàknál 60 percnél van a cukorcsúcs, az új szakmai ajánlás szerint ezt is nézni kellene a terhelésen, csak nem nézik... amikor nekem 11 volt a 60 perces, a 120 perces már 6,5.

Másrészt ez a betegseg a terhesség minden hetével rosszabbodik.

Ha 7,7 a 120 perces érték, akkir szinte biztos, hogy van sok magasabb is.

Diabetológushoz menj el, illetve ha van mérő a családban, mérd az étkezes előtti,.illetve 60 perccel étkezés utáni ertékeket is.

És alap hogy tartsd a diétàt, de nem akarlak elkeseríteni, ez a diéta a legtöbb cukros kismamának csak a kezdet, mert sokkal szigorúbb kell, ha nem is a szenhidrát mennyiség, de az összetétel alapján mindenkèppen.

2020. okt. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
21%
Az én orvosom 6.9 már mondta a diétát.
2020. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Akkor igyekszem tartani. Én sem eszek krumplit, rizst, búzaliszttel, tejet sem fogyasztok. Jövőhéten megyek 24 órás cukorprofilra, kiváncsi leszek annak milyen lesz az eredménye.
2020. okt. 17. 12:24
 6/22 anonim ***** válasza:
30%

Nekem 6,8tól kellett (volna) diétázni, de alapból borzalmasan egészségtelenül táplálkozok, mert az egészséges kaják legeslegnagyobb részének a gondolatától is rosszul vagyok.

A baba normál mérettel született teljesen egészségesen.


A 2. babával 1 érték 8,1 lett, vele inzulint kellett szúrnom, "diétát" kb 2 hétig tartottam (mondjuk alapból 36. héten derült ki a gdm, ő is teljesen egészségesen normál mérettel született)

2020. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok valahol letölthető minta étrendet?
2020. okt. 17. 12:33
 8/22 anonim ***** válasza:

Vegyél egy cukormerot egyel mindig pontosan ugyanazokban az időpontokban és két étkezés között ne.

Kezdd azzal, hogy elhagyod a tilos dolgokat, cukor, fehér liszt és nézd meg miket mersz. Ha így nem magas, nem kell szigorúbb, nekem is így volt és nem kellett sem durvább diéta sem számolgatni.

3910 lett a fiam (ami átlag fölötti ugyan de az átlag 3500 szóval azért nem extrém) a mehlepenyem végig tokeletes volt, pedig túlléptem a terminust.

Vannak kockázatok, de en amondó vagyok, nem kell megőrülni. Ha rosszakat mersz, majd szigorítasz, de ha nem, akkor minek kene sanyargatni magad?

Az a fontos, hogy mindenképp tartsd be, hogy ugyanakkor eszel minden nap és közte semmit, különben fals értékeket kapsz. Mindig merj kaja után egy órával. Ebből látni fogod mennyire gaz a helyzet.

2020. okt. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Igazából nekem ez a számolás nem megy. Van egy alkalmazás a telefonon, azzal próbálom kivitelezni.

Van egy kenyér fajta, Kornland kenyér a Beretka pékségnél. Van benne búzaliszt, rozsliszt. Anyósom vette múltkor és nem megy fel tőle a cukrom, sem 30percnél, sem 60-nál. Akkor ezt ehetem? Vagy miket célszerű vinni a 24 órás profilra?

2020. okt. 17. 12:45
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosodat hátba verném úgy igazán..már bocsi!

Csak a cukrot mellőzd???

😂😂 milyen agyhalott mond ilyet 7.7 cukorra?

Amúgy dietetikus minden kórházban van. Jelentkezz és személyre szabottan segítenek.

Ha sikerül jól beállítani a napi étkezésed akkor éhség nem fog gyötörni,max a sóvárgás a finomságok után.

Ez a legrosszabb.

2020. okt. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!