Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenképp tartani kell a...

Mindenképp tartani kell a diétát, ha 7,7 a cukor terhelés?

Figyelt kérdés

A háziorvosom szerint egyek rendesen, csak a cukrot mellőzzem. De ő azon az állásponton van, hogy kell a babának a tápanyag. Nagyon alacsony és vékony testalkatú vagyok. 51kg-val kezdtem a terhességet, hiztam 5,5-t eddig. A magán doki szerint pedig 160g ch diéta szükséges. Kísérletezek vele de sokszor éhes vagyok, és nem is tudom, hogy ezzel mindent meg adok-e a babának.

Van olyan, aki nem tartotta a dietat ilyen érték mellett? Lett valami következménye?



2020. okt. 17. 11:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Ennél komplikaltabb kérdező. Mert ha kevés ch-t eszel lehet nem viszi fel a cukrod, de keton lehet a szervezetedben, ami azt jelenti, hogy a baba éhezik.

Szoval ha megeszed az egy étkezésre jutó ch-t (Minimum vagy akar, ha többet) és jót mersz, akkor jó. Ha kevés a ch és úgy mersz jót az is gond lehet.

2020. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Mindenképp tartsd, bár a 160 kevés terhesen, injább 180 ajánlott. De azt is figyeld milyen ch-t eszel
2020. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"Hasznos" ch-kat egyél, úgy nem leszel annyira éhes.


Teljeskiorlesu pekaru. 70% tk liszt, 30% sima. Sütés sem ördöngösség.

Ajánlom áfonya mámora blogjat.


Csicseriborsó, lencse, zab, bulgur, zöldségek.

Tk kenyérre kenj jó sok házi túró krémet, padlizsankremet és sok zöldség.

2020. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Derjaderja ***** válasza:

A profilra olyan kaját vigyél, amit amúgy eszel, különben fals lesz.

Keress diabetológust, mert sokszor egyénre szabott terápia kell.

2020. okt. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Derjaderja ***** válasza:
40%

13. Ja, csak a padlizsánt is kell számolni, az én cukrom pl nem bírja (kiszámoltan sem).


Kérdező, a számolásban nincs semmi ördöngős. Mindent le kell nyersen mérni.

Tegyük fel, főzöl 4 főre lecsós bulgurt.


100g bulgur 67g ch. Én mondjuk 40g-ot ehetek ebédre, akkor legyen abból 35 a bulgur a példa kedvéért. Az kb 50g bulgurban van.

Akkor a családnak összesen kiveszel 250-et.

Fogod a hagymát, paradicsomot, paprikát, leméred nyersen, kiszámolod mennyi. 20dkg alatt amúgy nem kell mérni parit, paprikát, de nekem sajnos igen.

Ha teszel bele husit v kolbászt, azt nem kell mérni.


Ez nagyjából úgy fog kijönni, hogy az 5 grammot, amit még bevihetek, az kijön a zöldségekből.


Tehát a kész kaja ötöde a Tied. Ha kész az étel, kiméred újra az ötödét. Az a Tied. Ha csak Magadra főzöl, még könnyebb.


Vagy pl egy uzsi: 20g. Fogsz 3 corpovit kekszet (kb 9-10g) vagy 2 kekszet és 25g diót pl.

A maradék 10g lehet gyors CH pl gyümi. Banán, szőlő soha.

Eldöntöd, mit akarsz enni.

Pl alma. 100g alma az 14g CH. Te mondjuk 5-öt akarsz abból, az kb 33g alma. Kimérsz annyit.

A másik 5öt beviszed szilvából. 100g szilva 12g, de ha érett, több. Tehát veszel kb 50g-ot, az lesz 6.


Corpovit 9, alma 5, szilva 6. Kb a fele lassú. Összesen 20: mehet. De uzsi után már nem lehet gyümölcs.


Lepj be geszt diabos FB csopiba, ott minden van.


***

Ne kérdezgesd, hogy ki nem tartotta a diétát és lett mégis egészséges gyereke. Amellett, hogy fejlődési rendellenességet, mindenféle szülési szövődményt, magzati halált okozhat, egy életre befolyásolja a gyerek anyagcseréjét, megnöveli a gyereknèl a cukorbetegség és az elhízás veszélyét.


Ha a gyereked emiatt 40 és nem 80 évesen lesz cukorbeteg, az épp elég baj. De az ilyen, aki csxszik pár hétig egy diétát tartani saját és a magzata védelmében, de szúrja magába az adófizetők pènzéből kapott inzulint azért - az úgysem fogja ezt komolyan venni.

2020. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz be a Facebookon a terhességi cukorbetegség nevű csoportba. Nagyon nagy segítség lesz, hidd el!
2020. okt. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nagyon aranyosak és segítőkészek vagytok! :) természetesen első a babám egészsége, nyilván érte bármit megteszek, én csak abban nem voltam biztos, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékot viszek így be, ami elég a babámnak 😊
2020. okt. 17. 15:22
 18/22 A kérdező kommentje:

Hű ez az áfonya mámora nagyon jó blog 😊😍

Mondjuk én a diétával kapcsolatban azt is félre értettem első körben, hogy fehér liszt kizárva. Így csak pislogtam, hogy tulajdonképpen egy kis mennyiségben a tk liszthez is kell sima liszt

2020. okt. 17. 15:30
 19/22 anonim ***** válasza:
En magas es vékony testalkatú vagyok, am sajnos nekem is határ ertek lett a cukrom... :( 60 perc 8.7 , 120 perc: 7.5 es az endokrinologus illetve a nogyogyaszom a nativ cukormentes diétát javasolta es gyümölcsből is max kettőt ehetek egy nap illetve kéz hónap mulva kell mennem ujra mérni
2020. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Derjaderja ***** válasza:

18. Persze hogy jut elég tápanyaghoz. Évszázadokon át az volt a normális, hogy az emberek kb ennyi szénhidratot esznek, a jóltaplaltak is.

Ezek a tápanyagok, amiket pl a fehér liszt vagy rizs helyett javasolnak, amúgy sokkal gazdagabbak tápanyagokban, csak üres kalória és gyors szénhidrát van bennük kevesebb.

Valóban ha hirtelen éhezni kezd valaki, akkor lehet ketontermelés, ami káros lehet a babára egy mennyiség felett.


De en pl az első, nem diabos terhessegem alatt mindent és szabadon ettem, és úgysem volt érdemi súlygyarapodásom egészen a harmadik trimeszter közepéig, tehát akkor természetesen is fogytam.


De pont ezért fontos, hogy jól megtanuld a diétát, és mindenképp bevidd a javasolt mennyiséget plusz tudd, hogy mivel lehet okosan és hatékonyan kiegészíteni.

2020. okt. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!