Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fizikai munkával foglalkozom,...

Fizikai munkával foglalkozom, Hétvégen és ünnep napokon szabad terhesen dolgozni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 19. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Igen. Miért ne lehetne? Túlórázni nem lehet.
2020. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Persze.
2020. okt. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Igen lehet, ha olyan a munkarend, hogy olyankor is kell dolgozni.
2020. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
a tested nem tudja, mi az a hétvége meg az ünnepnap
2020. okt. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt mondták hogy ha kap a cég egy ellenőrzést megbüntetnek
2020. okt. 19. 12:05
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen indokkal? Terhesen tilos az éjszakai műszak es a túlóra. A hétvége és az ünnepnap nem ilyen.
2020. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi van a szerződésben? Kell alapból hétvégén és ünnepnapokon dolgozni? Vagy az már túlóra nálatok?

Én ápolónő vagyok kórházi osztályon. Vagyis nálunk ezek a napok ugyanúgy munkanapok, mint bármelyik másik. Éjszakázni illetve túlórázni viszont nem lehetett nekem mikor terhes voltam.

2020. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

"Azt mondták hogy ha kap a cég egy ellenőrzést megbüntetnek"

a céget büntetik meg, mert dolgoztatnak. nem téged

2020. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem lehet. Tilos. Általános munkarendben dolgozhatsz, ami pont azt jelenti, hogy H-p-ig. Éjszaka nem. És mivel az általános munkarendesek nem oszthatók be ünnepnapra, akkor sem. (Esetleg tulorazhatnak munkanapon, de te tulorazni se tulorazhatsz)

És nagyon jól mondtak. A cég büntethető. Akkor is, ha sok cég megszegi a törvényeket, attól meg azok léteznek.

Aki nem hiszi, olvassa el az Mt-t.

2020. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Ja igen, 8 jól mondja. Nem téged fognak megbüntetni, hanem a céget. A beosztásokat ok adjak ki. Az ő felelősségük, hogy onnantól, hogy tudnak a terhessegrol, megfelelően járjanak el. (Ehs és üzemorvosi ajánlások plusz a törvény figyelembe vételével, ideértve a beosztás rendjét, nehéz dolgok emlegetésének kerülését, vegyi anyagok kerülését ha van a cégnél stb stb).
2020. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!