Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen van más is munkanélkü...

Terhesen van más is munkanélküli? és ha igen miért? és jó így neked?

Figyelt kérdés

2020. okt. 20. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én az lettem, amikor terhes lettem. 6 év folyamatos munkaviszony után, amikor 13 hetes terhes voltam közölték velem, hogy 1 hónap és bezár a vállalkozás ahol dolgoztam. Rettenetesen ki voltam akadva. És nem, nem volt jó úgy nekem. Még szerencse, hogy bőven volt tartalékom és saját otthonunk a férjemmel, aki szerencsére jól keres, de attól én még nagyon szerettem volna tovább dolgozni, értelmes csedet és gyedet kapni. Ez 2 éve volt.
2020. okt. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Terhesen megszunt a munkahelyem es a ferjem lebukott a szeretojevel, igy valtunk. Tehat koltoztem is. Nem, nem volt jo nekem, de megoldodott.
2020. okt. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Amikor 3 hónapos terhes voltam, éppen készültem bejelenteni a főnöknek, hogy tudjon róla. Megelőzött, szólt, hogy megszűnik a cég... nem, nagyon nem volt jó. 3 hónapig dolgoztam, nyilván vigyáztam, tudták a kollégák, segítettek, ha kellett.. tudtam volna dolgozni tovább. Ehelyett ültem egésznap otthon egyedül.
2020. okt. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

sajnos én is hasonlóan jártam. Még kismama vagyok de már elég nagy a pocakom..


És csedet ti kaptatok?

2020. okt. 20. 13:16
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Én csak GYES-t kaptam, mint utólag kiderült, baromira nem voltam bejelentve 2 munkahelyemen se... naiv voltam, azt hittem normálisak a munkaadók, ha vissza megyek dolgozni, jobban fogok erre figyelni.
2020. okt. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Én 2013ban az első terhesség alatt lettem munkanélküli, azóta is az vagyok.

Gyárban dolgoztam már 3 éve,de havonta volt szerződésírás, így mikor nem mentem többé persze szerződés sem volt több. Gyes alatt született a 2. baba 2016ban.

Nem jó hogy a páromra vagyok rászorulva, de mindig jön valami ami miatt azt mondja hogy még szerinte ne keressek munkát (nézelődök időről időre, de ő olyan beosztásban van, hogy úgy kellene dolgozn mintha egyedülálló lennék 0 segítséggel)

2020. okt. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Nekem novembertől szűnik meg a munkahelyem (létszám leépítés). Még nem is tudják, hogy babát várok. De már március vége óta home office-ban itthon vagyok. 2 havi végkielégítést fogok kapni, úgyhogy igazából januártól fogjuk érezni anyagilag, hogy kiesik egy kereset. Márciusban fogok jelentkezni álláskeresésire, így onnantól megint lesz vmi kis bevétel, májustól meg jogosult lehetek csedre is, ahogy meglesz a baba.

Jó-e így? Hát kicsit hosszú ideig leszek itthon, már nyáron elkezdett hiányozni a munkám, a kollégáim (online meetingeken csak a főnökeimet láttam). A járvány miatt nem merek menni sehova, így egy kicsit unalmas. De szerintem túl fogjuk élni. 😊

2020. okt. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Én felmondtam 8 hetesen, sokat kellett emelgetni és stresszes volt. A férjem jól keres. Plusz én emellett egyetemet is végzek, így elég nyomás babásan most az is.
2020. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

7

Miért nem jelented be a terhességed, főleg ha már azelőtt terhes voltál hogy belengették a létszámleépítést.Jogilag téged ki se rúghatnának...

2020. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem akartam bejelenteni a 12. hét előtt, még a szűk család sem tudja.


#7 voltam

2020. okt. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!